Manresa má mistrovský titul z roku 1998, ale v současnosti bojuje o udržení v nejvyšší soutěži. Jedenáct kol před koncem je v tabulce na šestnáctém místě, které jako poslední zaručuje záchranu.

"Viděl jsem pár zápasů, pár sestřihů. Vím, že Manresa má v týmu několik cizinců, ale v současné době také hodně zraněných hráčů. S trenérem jsem chvíli mluvil, ale zatím nedokážu říct, jaký styl basketbalu budeme hrát. Ničeho se ale nebojím a věřím, že si rychle zvyknu na cokoliv," uvedl Auda v tiskové zprávě.

Auda si řekl o angažmá ve Španělsku, kde v minulosti strávil rok v basketbalové akademii na Kanárských ostrovech, svými výkony v polské lize. V dresu Koszalinu, který je těsně za postupovými příčkami do play-off, zaznamenal 206 centimetrů vysoký hráč v průměru 14,4 bodu a 6,5 doskoku na zápas. Před příchodem do Koszalinu hrál jednu sezonu za jiný polský celek Kutno. Předtím působil v americké univerzitní lize.

Ve španělské lize hrají také Tomáš Satoranský (Barcelona), Ondřej Balvín (Sevilla) a Pavel Pumprla (Estudiantes). "Bude zajímavé se s klukama potkat na palubovce i mimo reprezentaci. Na ty zápasy se zvlášť těším," řekl Auda.