„Vzhledem k výkonům Jardy v našem dresu i za národní tým nebylo o čem přemýšlet. Chceme budovat tým na českých základech a Jarda je jedním ze základních stavebních kamenů,“ řekl sportovní manažer Nymburka Ondřej Šimeček.

„Vnímám to jako projev důvěry ze strany Nymburka a doufám, že naplním očekávání v dalších sezonách,“ uvedl Bohačík. „Se snoubenkou jsme se tady zabydleli, cítíme se tu velmi dobře a jsme šťastní. Jsem tu velmi spokojený a doufám, že budu moci důvěru splatit. Naše cíle jsou týmové a těším se, že v dalších sezonách uděláme velkou díru do Evropy,“ dodal.

Šestadvacetiletý rozehrávač přišel do Nymburka v roce 2017 z USK Praha. Brzy se vypracoval ve stěžejního hráče a v této sezoně táhne tým střelecky spolu s Vojtěchem Hrubanem. V české lize má průměry 12,3 bodu, 2,3 asistence a tří doskoků na zápas, když v průměru hraje 21 minut.

V Lize mistrů přidával 12 bodů, 4,3 doskoku a 2,6 asistence na utkání. Ještě lépe si vedl v kvalifikaci o MS, kde k prvnímu postupu národního týmu od roku 1982 mezi světovou elitu přispěl jako nejlepší střelec týmu s průměrem 13,6 bodu na utkání. V polovině z 12 utkání dal více než 17 bodů.

Samozřejmě se tak o něj začaly zajímat i celky ze zahraničí, kde už během kariéry působil v dresu belgické Lovaně. Dokonce situaci sondoval úřadující šampion Ligy mistrů AEK Atény. Bohačík však bude nadále svou kariéru rozvíjet v Nymburce.

„Je to velká věc pro Jaromíra i Nymburk. Prodloužili jsme funkční spolupráci. Je skvělé, že Nymburk dokázal udržet borce, který ukazuje své kvality v Lize mistrů i reprezentaci,“ prohlásil hráčův manažer Kamil Řeřábek z agentury Octagon. „Probíhal zájem dalších týmů i zajímavých jmen. Měl nabídky například z AEK Atény, aktuálního vítěze Ligy mistrů. O to větší punc to dává na to, co pro nás znamená toto prodloužení smlouvy. Nymburk má také velmi zvučné jméno v Evropě,“ dodal Řeřábek v tiskové zprávě.