Ještě před osmi lety to byl sportovec v plné síle. Byl vzorem nejen mnoha mladých ragbistů, svůj Leeds, v němž strávil neuvěřitelných šestnáct let, vedl od úspěchu k úspěchu, zejména pak k osmi superligovým titulům.

Když v říjnu 2017 na slavném stadionu Old Trafford končil kariéru, nikdo netušil, že už o dva roky jej zastihne fatální zpráva. Lékaři mu diagnostikovali amyotrofickou laterální sklerózu (ALS), nemoc, při níž mozek časem není schopen ovládat většinu svalů a pacient je paralyzován. Se stejným onemocněním bojoval třeba i někdejší slovenský reprezentant a fotbalista Viktorie Plzeň Marián Čišovský.

Od doktorů tenkrát Rob slyšel nelítostný verdikt. Máte před sebou jeden, maximálně dva roky života, říkali mu. Rob se ale nevzdal, a ačkoliv během aktivních sportovních let byl na kontakt s médii spíše skoupý, tentokrát se rozhodl, že i s pomocí médií bude pomáhat lidem s podobným osudem.

Sedm maratonů v sedmi dnech

S velkým přispěním Kevina Sinfielda, jednoho z největších přátel, který pro dobročinné účely například zaběhl sedm maratonů během sedmi dnů se mu podařilo vybrat několik milionů. Ještě necelý měsíc před svou smrtí byl Burrow osobně přítomen na maratonu v Leedsu, který byl pořádán právě na podporu lidí s touto nemocí.

Rob Burrow se ještě pár týdnů před smrtí zúčastnil maratonu v Leedsu:

| Video: Youtube

Statečný boj s neporazitelným protivníkem, který se zejména díky obětavosti Robovy manželky Lindsey a rodičů, protáhl na pět let, nakonec prohrál. Rob zanechal hlubokou stopu v mnoha lidech, včetně členů britské královské rodiny.

„Legenda ragbyové ligy Rob Burrow měl obrovské srdce. Učil nás, že ve světě plném nepřízně osudu se musíme odvážit snít. Catherine a já posíláme lásku Lindsey, Jacksonovi, Maye a Macy,“ napsal na svůj oficiální instagramový účet princ William.