Šance se otvírala pro Jiřího Prskavce, který už měl olympijskou nominaci jistou v kajaku. A to za předpokladu, že by ve finále skončil na pódiu a neprohrál s třetím singlířem Václavem Chaloupkou. Ten si mohl Paříž zase vybojovat v tom případě, kdyby skončil jako nejlepší z Čechů druhý.

Rohan pak sledoval finálové počínání svých kolegů ze břehu. A protože se jeho parťáci na medailové příčky nedostali - skončili na šestém a sedmém místě - nominační matematika určila, že v Paříži bude moct obhajovat stříbro z Tokia.

Gabriela Satková se stala na ME v Tacenu jedinou českou medailistkou v individuálních disciplínách vodního slalomu
Satková má jistou olympiádu a navíc stříbro. Sesterství je nade vše, říká

„Nejdřív jsem se na to nechtěl dívat. Říkal jsem si, že si půjdu sednout někam na pivo a přijdu k hotové věci. Ale tím, že se pak ještě jely hlídky, tak by to nebylo úplně na místě,“ vyprávěl čerstvý olympionik.

Klidný nebyl, ale zároveň reprezentačním rivalům nepřál nic zlého. „Prostě člověk na to kouká a čeká. Nic moc jiného se dělat nedá. Byl jsem nervózní, ale byl jsem spíš zklamaný, že jsem se dostal do této pozice. Stalo se to,“ konstatoval.

Zdroj: Deník/Milan Novotný

S Prskavcem a Chaloupkou jsou soupeři jen na vodě. „Myslím, že Jířa je v pohodě celou nominaci a bylo to dost vidět. Pro Vášu je to asi nejtěžší, jel super kvalifikaci a finále se mu nepovedlo,“ povídal o kamarádech z Troje.

„Sport beru s nadhledem, ale olympiáda je obrovská motivace. A Paříž obzvlášť. Ta je samotná velkou motivací, ale i tím, jaké bylo posledně Tokio. Zažít tu olympiádu vcelku se vším, co k ní patří, byl můj velký sen. Proto jsem se pro to snažil dělat poslední rok všechno,“ pokračoval Rohan.

Antonie Galušková prožila v Tacenu nádhernou sobotu
Galušková má jistou Paříž. Fandila mi rodina, těším se na pivo, usmívá se

Cítil, že po Tokiu trochu ztratil motivaci. „Hledal jsem se. Byly tam i momenty, kdy jsem přemýšlel, jestli to chci dál dělat, protože dávám sportu hodně času. Říkal jsem si, jestli není na čase dělat něco jiného, ale jsem rád, že jsem o to zabojoval. S klukama jsme předvedli super souboj. Jen mě mrzí, že jsem se ho neúčastnil ve finále,“ přiznal.

Celkově nemá z ME dobrý pocit. „Jel jsem na mistrovství Evropy a chtěl jet ve finále. Nepovedlo se mi zabojovat o co nejlepší umístění. Nepovedlo se mi to kvůli jedné pitomé kombinaci. Teprve za pár dní budu řešit, jak to bude v Paříži,“ líčil.

Prskavec bude kánoi pokoušet i po olympiádě

Byl jsem tu první z Čechů a k medaili jsem byl blízko i daleko. Myslím, že se stalo všechno jak mělo. Věřím, že nejsem se singlem na konci a že se budu posouvat dál. Nicméně po mistrovství Evropy bych teď rád zavřel kapitolu boje o olympiádu a začal se na ní pořádně připravovat. Pro kajak to bude lepší. Nicméně já už jsem na něm něm dokázal všechno a docela rád bych to sfouknul i v druhé kategorii. To rozhodně nebudu lhát.