„V Rusku je squash stále v pozici malého a mladého sportu. Lidi do něj jsou ale neskutečně zapálení a mají celkem dost privátních peněz, které squashi pomáhají,“ vyprávěl Švec.

Na squashový turnaj elitní kategorie PSA s dotací 5000 dolarů odcestoval do Ruska již podruhé. V Moskvě byl Martin Švec naprosto odzbrojený krásou squashových kurtů. „Hráli jsme v nádherném skleněném kurtu v parku. Všechno bylo špičkově přichystané. Jen po nás chtěli, abychom hráli v podvečer, když zrovna zapadalo slunce, což bylo velice nepříjemné,“ popisoval Švec. „Naštěstí jsme se s organizátory domluvili, že budeme hrát až za tmy.“

SPORTUJE SE. Prostějovské Národní sportovní centrum už slouží veřejnosti.
Prostějov se pyšní novou halou za 130 milionů. U otevření byl i Berdych

V Moskvě je prý jen dvacet až třicet squashových kurtů, jenže v nádherných sportovních areálech s wellness a fitness zázemím. „Promotér turnaje mi sdělil, že během půl roku se má otevřít centrum s dalšími devíti kurty. Bylo vidět, že tu squash zažívá svůj boom, na rozdíl od většiny západních zemí,“ doplnil Švec, který v letošním roce usiluje o první světovou stovku žebříčku PSA. K té mu v Rusku scházelo vyhrát jediný zápas.

„Mrzí mě, že jsem se nedostal do finále. Na mistrovství Evropy v Rakousku jsem se dobře rozehrál, během turnaje jsem porazil Fina Mika Äijänena, finalistu Prague Open z minulého týdne. Jenže jeho bratr Jami hrál výborně a celý turnaj vyhrál,“ dodal Švec před přesunem na turnaj do Finska.

Pavel Maslák představil plány pro novou sezonu.
Pavel Maslák už myslí na novou sezonu: Atletikou se chci zase bavit