Stále stejná písnička. Čeští basketbalisté potřetí v řadě nezachytili počáteční nápor soupeře. Po třech minutách prohrávali 0:8.

Česká republika – Chorvatsko  69:107 (17:28, 40:54, 60:78)

Chorvati se patrně nechali vedením ukolébat a lvi se rozhodli vycenit zuby. Snížili na rozdíl jednoho bodu a hráli se soupeřem vyrovnanou partii. Především zásluhou Kamila Švrdlíka, který v úvodním dějství zaznamenal deset bodů ze sedmnácti.

Přesto se v jeho závěru utrhli hosté (podle zápisu) na dvojciferný počet.

Druhou část otevřeli Češi třemi trojkami v řadě (dvě Vojtěch Hruban a jednu Jakub Šiřina. K jejich smůle Chorvati dvakrát opláceli stejnou mincí. Proto se bodová vzdálenost obou celků nezmenšovala. To se povedlo až po další trojce Šiřiny. Tři a půl minuty před koncem první půle snížil na 36:41. Jenže od té doby vyschl domácím prach, naopak Chorvati měli ostře nabito. A tak se šlo do kabin za výrazného vedení favorita.

Po výměně stran pokračovala nadvláda chorvatského týmu. Češi se snažili ukrajovat z patnáctibodového náskoku, ale hostující hvězdy typu Bojana Bogdanoviče a Dario Šariče měly přesnou mušku. Na jejich koše odpovídali ve třetí čtvrtině pouze Patrik Auda z vymezeného území a Lukáš Palyza za trojkovým obloukem. V závěru narušil jejich hegemonii trojkující Vojtěch Hruban. Na nejvyšším vedením soupeře však nic nezměnil.

Poslední čtvrtina na šampionátu začala pro Čechy hrůzostrašně. Během čtyř minut posunuli Chorvaté skóre ze 60:78 na 62:92 a stále neměli dost. Tři a půl minuty před koncem zápasu inkasovali lvi, jako první ve skupině C stovku. Symbolicky po chybě šel sám na koš Roko Ukič. Naše reprezentace dohrávala utkání v totálním útlumu. Úplně vyklidila palubovku a balkánské družstvo si mohlo zatrénovat. Alespoň si zchladilo žáhu za památné osmifinále na ME 2015.