„Bohužel jsem po příjezdu do Japonska hned první den po tréninku na ledě dostala horečku, takže moje příprava před Světovým pohárem se hodně zkomplikovala. Navíc po provedení CRP testů mi doktor nasadil antibiotika. Příprava proto nebyla taková, jaká měla být a jakou bych potřebovala,“ řekla šestatřicetiletá Martina Sáblíková prostřednictvím agentury Sport Invest, která ji zastupuje. „Takže tenhle první 'svěťák' bude spíš boj sama se sebou, s časem.“

Držitelka sedmi olympijských medailí odcestovala do Japonska s velkým předstihem, aby se jí podařilo co nejlépe vyrovnat s časovým posunem, s nímž vždy bojuje. „Něco jsem odtrénovala, ale samozřejmě to nebylo takové, jaké bych potřebovala. Na led jsem se dostala až začátkem tohoto týdne. Takže to, co jsem chtěla najezdit, a jedna z věcí, proč jsme sem jeli tak brzo, se bohužel nepovedla,“ uvedla Sáblíková, kterou čeká 23. sezona v kariéře.

Kilometr vynechá

Kvůli prodělané nemoci svěřenkyně trenéra Petra Nováka pozmění na třídenní soutěži program. Nejjistější je její start v nedělním závodu na trati 3000 metrů, na níž je světovou rekordmankou. „Určitě vynechám páteční kilometr. Uvidíme, jak se budu v pátek cítit. Jestli nastoupím na sobotní patnáctistovku, nebo ne. Trojku bych chtěla jakýmkoli možným způsobem odjet,“ řekla někdejší královna dlouhých tratí, jež v minulé sezoně skončila v pohárovém hodnocení pátá.