Řadí se bezpochyby mezi nejúspěšnější silniční cyklisty historie. Na svém kontě má tři tituly mistra světa, rekordních sedm zelených trikotů na slavné Tour de France a celkem 121 vítězství, včetně velmi prestižních „klasik“ Kolem Flander a Paříž-Roubaix. Jediné, co Peteru Saganovi v bohaté sbírce úspěchů schází je olympijská medaile. Pravděpodobně poslední šanci dosáhnout na tento cenný kov bude mít zanedlouho čtyřiatřicetiletý slovenský fenomén letos v Paříži. Stejně jako před osmi lety v brazilském Rio de Janeiru se však nepředstaví „na silnici“, nýbrž v cross-country na horském kole, na kterém svou kariéru začínal.

„Horská kola byla vždy mou vášní. Zúčastnit se olympijských her v Paříži na horském kole je mým snem. Bude to výzva,“ vyjádřil se Sagan v březnu loňského roku pro Eurosport.

Právě Eurosport nyní rámci svého exkluzivního olympijského obsahu k olympijským hrám v Paříži odvysílá novou sedmidílnou dokumentární sérii Chasing Glory, která mapuje cestu Petera Sagana a dalších pěti světoznámých sportovců z různých disciplín za potenciální olympijským zlatem. Dokument nabídne divákům pohled nejen do Saganova soukromí, ale především poodkryje průběh jeho přípravy na největší sportovní akci letošního roku.

Anglický šipkař Luke Littler na MS 2024
Skoro dva tisíce za hod šipkou. Jak senzační teenager Littler vydělává u terče

„Chceme vyprávět příběh olympijských her prostřednictvím autentických a uvěřitelných příběhů sportovců, kteří se připravují na hry v Paříži, abychom je co nejvíce přiblížili fanouškům. U každého z nich chceme být přímo v centru dění a u každého výkonu,“ předestírá Scott Young, seniorní viceprezident WBD pro obsah, produkci a obchodní operace.

Přípravu Petera Sagana na olympiádu v Paříži mapuje dokument Chasing Glory.Přípravu Petera Sagana na olympiádu v Paříži mapuje dokument Chasing Glory.Zdroj: se svolením stanice Eurosport

Kromě Petera Sagana se dokument zaměří na norského držitele světového rekordu v běhu na 400 metrů překážek Karstena Warholma, doposud jedinou olympijskou šampionku ve sportovním lezení Janju Garnbretovou ze Slovinska, britskou sprinterku Dinu Asher-Smithovou, talentovanou surfařku Vahine Fierrovou z Tahiti a Menno Van Gorpa, nizozemského trojnásobného světového šampiona v breakdance, který bude součástí olympijského programu vůbec poprvé.