Třiadvacetiletý Šálek s o šestnáct let starším Šourem před necelými třemi lety na body jasně prohrál, dnes byl ale úspěšnější.

Ke spokojenosti měl ale přesto daleko. "Pavel byl aktivnější, já měl přesnější údery. Furt mi v hlavě hrála tři roky stará porážka, trochu jsem měl blok a nedokázal jsem se uvolnit. Měl jsem více boxovat, ubrat na síle," řekl Šálek České televizi a naznačil, že by se nebránil odvetě.

V odvetném souboji Ryby s Jurkem byl po vyrovnaném úvodu lepší domácí Ryba. V sedmém kole byl ale počítaný a následně měl převahu slovenský boxer. Dva ze tří rozhodčích jej označili jako vítěze. V prosinci v Ústí nad Labem viděli duel remízový dva arbitři ze tří.

"Minule jsem byl bezprostředně po zápase zklamaný, že jsem nevyhrál, protože jsem si myslel, že jsem byl lepší. Podíval jsem se ale na záznam a musím přiznat, že rozhodčí měli pravdu," řekl Jurko.

Dnes měl více štěstí. "Měl jsem pocit, že jsem od prvního kola diktoval tempo a cítil jsem, že držím zápas. Vím, že není lehké vyhrát jako Slovák český titul v Brně proti domácímu borci, ale povedlo se a děkuji, že jsem dostal šanci do něj nastoupit," řekl v televizním rozhovoru.

Bytyqi drží neporazitelnost

Výhru si podle očekávání připsala i česká ženská jednička Fabiana Bytyqi, která na body porazila Bulharku Ivanku Ivanovovou a i v jubilejním dvacátém duelu v profiringu udržela neporazitelnost. "Myslím si, že takticky jsem zvládla duel dobře. Tak, jak jsme si to s trenérem naplánovali," řekla Bytyqi.

"Počítali jsme s tím, že bude silnější, protože to není moje váha. Teď chodím o váhovou kategorii výše. Samozřejmě, že tam byly chyby, ale na první dojem dobré," uvedla držitelka pásu mistryně světa organizace WBC v lehké minimuší váhové kategorii, která dnes boxovala v muší váze.

V exhibičním zápase s charitativním podtextem se představil i bývalý mistr světa a v současnosti i promotér a trenér Lukáš Konečný, který se utkal dokonce z trojicí soupeřů. A zcela "nečekaně" jej v závěru třetího kola dokázal knokautovat bývalý fotbalista Petr Švancara.

Rodina devítileté dívenky tak ke stanoveným třiceti tisícům korun dostala i desetitisícový bonus za ukončení duelu před limitem.