Dvojnásobná olympijská vítězka se sice potřicáté probojovala do reprezentace, ale pojede jen světové poháry a na mistrovství Evropy.

Přípravné utkání FK Teplice – Dukla Praha hrané v Teplicích na umělé trávě na Angeru.
Kauza Pelta se týká i Teplic. Policie vyšetřuje dotaci Junioru

Čtvrté místo ze čtyř kvalifikačních klání v Trnávce u Želivi neopravňuje Štěpánku Hilgertovou bojovat o medaile na mistrovství světa. Na evropský šampionát nakonec přece jen odcestuje, nahradí Karolínu Galuškovou, která se účasti na ME vzdala kvůli studijním povinnostem.

„Kajakáři a kajakářky jsou hodně vyrovnaní, takže to, jak to skončilo i pro ostřílené olympioniky jen dokazuje, jaký je momentálně stav v těchto kategoriích. Za rok to zase může dopadnout jinak," okomentoval situaci šéftrenér Jiří Pultera.

Kateřina Kudějová nedělním vítězstvím suverénně potvrdila svou dominanci, ale již v sobotu po třetím kvalifikačním závodě bylo jasné, že další místo pro evropský a světový šampionát obsadí i Amálie Hilgertová, devatenáctiletá neteř slavnější Štěpánky, která skončila celkově čtvrtá.

Plavec Arnošt Petráček.
Šampion z Ria Petráček: Emil Open je taková malá paralympiáda

„První jízda mi naprosto nesedla, slangově tomu říkáme, že jsem ´nasedla na špatnou vodu´. Jednou z chyb byla 50 za půlku hlavy v bráně, a ta mě nepustila do finále," uvedla devětačtyřicetiletá veteránka z Dukly, která tak musela startovat ve finále B. Tam byla bezchybná, nicméně body do kvalifikace se za to nepřipisují. Výkon ve druhé jízdě ji však potěšil. „Potvrdila jsem si, že to umím. Bohužel letos v nesprávnou chvíli," řekla původně po kvalifikaci, než účast na ME zrušila Kudějová.

Mezi kajakáři pojede pouze světové poháry jeden z favoritů Vavřinec Hradilek. V nominaci skončil také čtvrtý. Vyhrál předkvalifikovaný bronzový olympijský medailista z Ria Jiří Prskavec před, Ondřejem Tunkou a Vítem Přindišem. Ti si zajistili účast na obou šampionátech. „Pojedu aspoň svěťáky, takže sezona nebude úplně marná," sdělil Hradilek, ale bylo zřejmé, že výsledek je pro závodníka USK zklamáním.

Česko - Francie; 5:2
Pátá výhra. Hokejisté zlomili Francii, čtvrtfinále je blízko