Vémola držel po většinu pětikolové bitvy Kincla na pletivu, nicméně sudí nakonec přisoudili větší váhu tomu, že první Čech v UFC utrpěl vícero tvrdých ran, což bylo znatelné na jeho vizáži. Prakticky okamžitě po vyhlášení výsledků pak Vémola opustil klec.

„Moje první slova? Byla to dlouhá cesta, která budila spoustu emocí. Nejen u mě, ale i u vás. Více se k tomu vyjádřím na tiskovce, kde řeknu, jak jsem to vnímal, a jak bych byl rád, aby to bylo v budoucnu,“ řekl v kleci Patrik Kincl.

Ilustrační snímek
Box v charkovském metru: Když zuří válka, podzemí je nejlepší variantou

„Samozřejmě jsaem přišel pro finiš, nevyšlo to, ale překlopili jsme se do taktiky, ve které to fungovalo a necítil jsem se ohrožený. Hlavně jsem ale Karla porazil v jeho vlastní hře. O to větší je to vítězství, než kdybych ho vypnul v prvním kole. Jeho hra, ve které jsem ho dokázal přejet,“ hlásil Kincl.

Zdánlivou převahu Vémoly nepokládal za podstatnou. „Demage údery jsou hlavní. Že se po mě válí, nebo pracuje na stěně? Nic nedělal. Byl zavěšený, ale to mi stačilo. Postupně jsem ho zavíral a věřil, že sudí to vidí stejně,“ hodnotil.

Český MMA zápasník Jiří Procházka v titulovém zápase organizace UFC proti Gloveru Teixeirovi z Brazílie
Neměl jsem se rád. Pořád jsem byl na hraně, tlačil jsem na to, přiznal Procházka

„Takhle to je. Tohle je Karlův styl, takhle zápasí. Pokud mu nedovezete někoho, na kom si udělá jméno v prvním kole, tak to budete vídat v jeho zápasech s vyrovnanými soupeři,“ pokračoval Kincl, přičemž výzval k duelu Attilu Végha. „Viděl jsem tady Attilku! Asi jsi přišel o prosincový zápas,“ smál se.

„Uvidíme, co poví Oktagon, co povíme my… Chtěli byste to vidět?“ ptal se Attila Végh publika v O2 Aréně.

Slavil i Kozma

Vítězství slavil i David Kozma. Karvinský rodák ovládl proti Francouzi Alexi Lohorém u sudích všech tři kola a postoupil do semifinále pyramidy gamechangeru.

„Čekal jsem těžší zápas. Užil jsem si to stejně jako v Ostravě. Lohoré se těžko dokončuje, je houževnatý, nechtěl jsem se vysypat. Je pro mě důležitý posun, nechtěl jsem riskovat chybu,“ ohlížel se zpět, přičemž o dalším soupeři, který vzejde z duelu mezi Christianem Jungwirthem a Bojanem Veličkovičem.

Ramzan Kadyrov
Smrt ruského zápasníka zahalena tajemstvím. Podezřelý je diktátor Kadyrov

„Do dalšího kola bych si přál Jungwirtha,“ ohlásil Kozma, vedle něhož jde do dalšího kola i Dán Louis Glismann, který si poradil s Melvinem van Suijdamem.

Matěj Kuzník padl na body s Polákem Legierskim.