"Bylo vidět výrazné zlepšení. Už i díky tréninkům, které jsme absolvovali v kompletní sestavě. Zlepšili jsme se v útoku a i přesto, že jsme dostali hodně bodů, tak i v obraně," uvedl Satoranský pro web basketbalové federace.

"Neztráceli jsme zbytečně balony, rytmus týmu byl lepší a vyvážená hra z dolního postavení i perimetru. Dostali jsme do toho i vybíhání do protiútoku. Toho bychom se měli držet. Když je rytmus v útoku, dodá to sebevědomí a procento střelby jde nahoru. S útočnou fází můžeme být celkem spokojení," dodal hráč, jenž byl vyhlášen nejlepším střelcem turnaje.

Ví však, že necelé dva týdny před startem ME je stále na čem pracovat. "Měli bychom redukovat zbytečné ztráty. Na obranném doskoku jsme měli problém, hlavně v prvním zápase. V obraně pick and rollu (clony) není někdy úplně jasné, co děláme. Z toho dostáváme hodně bodů a měli bychom na tom zapracovat," řekl třiadvacetiletý rozehrávač.

Na český výběr před odjezdem do Rigy na ME čeká ještě poslední prověrka, a to jedna z nejtěžších možných. V neděli se představí ve Španělsku proti medailistům z posledních čtyř šampionátů.

"Teď nás čekají Španělé, což je snad ten nejlepší test před turnajem, co si můžeme přát. Bude to opravdu těžký zápas, který nám dá hodně a ukáže, kde jsme. Musíme se soustředit na tréninky jako předtím v Brně a pracovat na detailech, které nám zatím ještě tolik nejdou," dodal hráč Barcelony.