NBA byla kvůli pandemii koronaviru přerušena v polovině března a Satoranský, který zůstal s rodinou v zámoří, trénuje individuálně. "Jsme teď v kontaktu každý druhý den a snažíme se Tomáše udržovat v provozuschopném stavu," řekl Miřejovský v tiskové zprávě České basketbalové federace.

On-line ke koronaviru ZDE.

"Při třech trénincích týdně máme jeden na horní polovinu těla, druhý je zaměřený na nohy a třetí na kardio, tedy na určité zadýchání," přidal kondiční trenér, který při videohovoru buď Satoranskému kontroluje správnou techniku cviků, nebo i sám předcvičuje.

Osmadvacetiletý Satoranský doma nemá k dispozici posilovnu, takže cvičí pouze s tím, co je po ruce. "Využívá gymnastický balon, činky nebo natahovací gumy," přiblížil Miřejovský, který v úvodu sezony pomáhal Satoranskému s přípravou přímo v Chicagu.

Matěj Kozubek
Elitní plavec Kozubek trénuje v nafukovacím bazénku. Dělám, co jde, říká


"Jako těžší závaží využívá barely s vodou do domácích automatů. Ty jsou na tohle dobré, navíc jsme asi třetinu upustili, aby se ta voda hýbala a některé cviky tak cíleně ztěžovala. Je to dobré cvičení na střed těla, protože barel na skoro dvacet litrů už má větší váhu. Podmínky jsou teď bojové a je třeba improvizovat," přidal.

Český reprezentant Lukáš Krpálek se raduje z vítězství ve finálovém utkání s Japoncem Hisajošim Harasawou. Podruhé v kariéře se stal mistrem světa.
Krpálek si na boj o evropskou medaili počká. Šampionát v Praze se znovu odkládá