Rozhodl gól z přísně nařízeného nájezdu, jak jste tu situaci viděla z branky?
"Snažila jsem soupeřce zabránit, aby měla tolik místa, vyjela jsem proti ní. Uvědomila jsem si hned, že to bylo hodně na hraně brankoviště, sama jsem si nebyla jistá. Podle opakovaných záběrů myslím, že to bylo v pořádku, ale bohužel se stalo. Té šanci se ale jinak zabránit nedalo."

Z následného nájezdu pak Ruttemannová završila hattrick.
"Myslím, že dnes byl jediný rozdíl a to byla právě Corin. Určila ráz zápasu a vzala to na sebe. Byla skvělá, co se dá dělat."

Se svým výkonem ale musíte být spokojena.
"Dneska bylo možná víc tyček než mých zákroků, měla jsem hodně štěstí. Trochu se mi to vrátilo za tu smůlu, kterou jsem měla v předchozí části turnaje. Jsem ráda, že ten zápas byl důstojný. Hrozně jsme bojovaly a nemáme se za co stydět."

Jsou Švýcarky pořád o kousek dál?
"Už se to vyrovnává. Ony i my máme nejlepší první lajnu, zbylé dvě jsou na stejné úrovni. Hrát se s nimi dá, ale už na nás v tomhle asi leží trochu deka, přece jen s nimi prohráváme hodně často. Psychiku to nahlodá, kdybychom do toho vlítly trochu bezhlavě, možná by se nám to vyplatilo trochu víc."

Jaký máte pocit z českého týmu?
"Jsem na holky hrozně hrdá. Myslím, že jsme se v průběhu turnaje zlepšovaly, holky strašně dřely a chtěly, daly jsme do toho všechno. Určitě máme na čem stavět do budoucna. Máme spoustu mladých hráček a když na sobě budeme pracovat, příště tam třeba s tou medailí budeme stát my."

Vilém Svoboda