Pochopitelně z toho měla obrovskou radost. „Hlavně proto, že v Londýně šlo především o test před mistrovstvím Evropy. Všichni tady chtěli zaplavat dobře a cílit na rekordy. Já osobně jsem si chtěla zlepšit minimálně dvoustovku,“ hodnotila Seemanová uplynulý víkend.

V Londýně navíc na oblíbené dvoustovce volný způsob zaplavala nejrychleji od olympijského finále v Tokiu. „U dalších doplňkových disciplín jsem žádné očekávání neměla. A o to víc mě to překvapilo. Hlavně polohovka. To byl takový závod, kde jsem si to šla užít a opravdu tam nechala všechno. Jsem ráda, že závody vyšly tak, jak vyšly,“ pokračovala pražská rodačka, která se chystá na třetí olympijské hry.

Pilot Ferrari Charles Leclerc se vrhá do moře
Vítězná oslava Ferrari. Leclerc a stájový boss se vykoupali v přístavních vodách

Je spokojená, že před mistrovství Evropy, které startuje 10. června v Bělehradu, otestovala všechno, na čem společně s trenérem Lukou Gabrilem pracují. „Zkusili jsme si všechno, na co se připravujeme. Taktiku závodu, rozložení síly a zjistili jsme, kde potřebuju přidat, a kde jsem naopak na dobré cestě. Londýn byl důležitým orientačním bodem, abychom věděli, kde se nacházíme,“ vysvětluje Seemanová.

Barbora SeemanováBarbora SeemanováZdroj: se svolením Sazky

Z Londýna se Seemanová rovnou přesunula na kemp na Slovensko, kde se bude připravovat až do odjezdu na ME. „Čekají nás ještě těžké dny a týdny. Máme na čem pracovat. Každopádně teď to byl úspěšný víkendový výjezd do Londýna,“ usmívala se.

Gracík roste závod od závodu

V britské metropoli se dařilo i Danielu Gracíkovi, který je dalším členem skupiny Luky Gabrila. Od Jana Šefla si vzal do držení rekord na 100 metrů motýlek. Rekordní výkon má nyní hodnotu 51,69, když si osobák vylepšil o 47 setin. Devatenáctiletý Gracík roste závod od závodu a v britské metropoli dokazoval v plné parádě sprinterské kvality.

Rafael Nadal vypadl na French Open už v prvním kole
Soumrak zhuntované legendy. Nadal se (ne)loučí. Král věří, že se do Paříže vrátí

Rekordní listina se díky němu přepisovala i na 100 metrů volný způsob. Už v rozplavbě dohmátl v čase 48,93, kterým o dvě setiny poslal do historie dosavadní české maximum Martina Vernera z OH 2008 v Pekingu. S Londýnem se pak rozloučil českým rekordem na motýlkové padesátce 23,23.