Aktuálně nejlepší česká plavkyně útok na zlato ve své hlavní disciplíně vyhlásila už před šampionátem, který některé její obvyklé konkurentky vynechaly. Ve finále Seemanová dominovala od startu do cíle a postupně navyšovala svůj náskok. Nakonec se přiblížila na čtvrt sekundy svému nedávnému českému rekordu z mítinku v Londýně.

Stala se první českou plavkyní, která na jednom ME v dlouhém bazénu získala v bazénových disciplínách více než jednu medaili. "Jsem nadšená. Mám radost, že mám svoje zlato zpátky," řekla Seemanová televizní stanici Nova Sport 1. "Tu dvoustovku jsem si strašně užila, hrozně mě to bavilo. Závod se mi jel pěkně i technicky, přesně tak, jak jsem to chtěla jet. Myslím si, že to je takový dobrý start a kontrolní výsledek před olympiádou. Těším se už na další starty," dodala čtyřiadvacetiletá plavkyně, která bude na OH obhajovat šesté místo z Tokia 2021.

Daniel Gracík skončil na mistrovství Evropy pátý na 100 metrů motýlek. Svůj český rekord vylepšil o 28 setin na 51,40 sekundy a splnil limit na olympijské hry v Paříži. Devatenáctiletý Gracík po bronzu na motýlkářské padesátce tentokrát na medaili nedosáhl, ale zajistil si premiérovou účast pod pěti kruhy.