Satoranský vůbec poprvé v sezoně strávil na palubovce přes dvacet minut (26:44) a zaskvěl se stoprocentní střelbou. Trefil všech šest pokusů z pole včetně dvou trojek i obě šestky. S šesti asistencemi vedl statistiku domácího týmu a přidal i tři doskoky a dva zisky. Wizards otočili zápas z až šestnáctibodové ztráty, vyhráli potřetí z posledních deseti utkání a poprvé po šesti porážkách.

Odchovanec USK Praha překonal o dva body dosavadní maximum této sezony, jež zaznamenal před týdnem rovněž proti Lakers (109:122). Na hřišti strávil podstatnou část poslední části a podílel se na důležitých bodech včetně přihrávky na klíčovou trojku Kirstapse Porzingise 40 sekund před koncem. Právě lotyšský pivot byl s 27 body nejlepším střelcem Washingtonu.

James překonal další milník

James se na druhé místo tabulek posunul v 1363. zápase v kariéře, Malone na 36.928 bodů dosáhl po 1476 startech. "Věřím, že jednou se nad tímto milníkem pozastavím, ale v tuto chvíli mám prostě pocit, jaký mám. Měli jsme z tohoto zápasu vytěžit víc," litoval James porážky. Nyní ho dělí 1440 bodů od legendárního Kareema Abdula-Jabbara. "Doufám, že tuto metu překonám, ale určitě to není moje priorita," dodal James.

Nejlepším střelcem sobotního programu NBA byl Jerami Grant, ani jeho 40 bodů včetně sedmi trojek ale Detroitu nestačilo a Pistons prohráli v Clevelandu 109:113. Oslabení Milwaukee, jemuž chyběl hvězdný Janis Adetokunbo, využila Minnesota, jež doma zvítězila jasně 138:119. Narazil také Dallas, který podlehl Charlotte 108:129 navzdory 37 bodům včetně osmi trojek Luky Dončiče.