Ohtani, se kterým se Češi potkali na World Baseball Classic, se stal nejlépe placeným baseballistou na světě. Poté, co mu po šesti letech v Los Angeles Angels vypršela smlouva, podepsal jako volný hráč rekordní kontrakt s městskými rivaly Dodgers.

Devětadvacetiletý Japonec si vydělá za deset let pohádkových 700 milionů dolarů (15,9 miliardy korun).

Nejlepší momenty Shoheie Ohtaniho:

Zdroj: Youtube

V největším obchodu v dějinách zámořské MLB sehrála nezanedbatelnou roli i manželka jednoho z hráčů Dodgers. Ashley Kellyová totiž lákala Ohtaniho do klubu videem, ve kterém hvězdě ligy nabídla číslo 17, které nosil její muž Joe.

Čeští baseballisté na World Baseball Classic 2023.
Bum, boom! Češi objevují baseball. Čeká se na profíky, budou potřeba miliony

Kellyová slíbila, že přenechá Ohtanimu všechny oděvy v klubových barvách Dodgers s číslem 17 z domácího šatníku. A navíc dodala, že svého syna Kaie přejmenuje na ShoKaie.

Milionový dar

Japonec, který je díky své unikátní schopnosti nadhazovat i odpalovat přirovnávaný k americké legendě Babe Ruthovi, se snaživé manželce nového spoluhráče odvděčil honosným darem. Pořídil jí Porsche.

„Tohle je pro tebe, od Shoheie. Chtěl ti dát Porsche,“ zaznělo na videu, na kterém Kellyová stojí ve dveřích svého domu a nevěřícně zírá na ulici, kde stojí luxusní vůz. Slušný vánoční dárek.

Čeští baseballisté se rozloučili s prestižním World Baseball Classic (WBC) prohrou s Austrálií 3:8.
Hory zkušeností i tašky se sladkostmi. Baseballisté zářili, slaví kvalifikaci

Kelly po přenechání 17 Ohtanimu teď bude nosit číslo 99. „Nenechal bych to jen tak někomu. Pokud bude Shohei pokračovat v takových výkonech jako dosud, bude jednou členem Síně slávy a moje číslo bude vyřazeno. To bude nejblíže tomu, abych se dostal do Síně slávy,“ pousmál se.