O Ally Pally, kde se v těchto dnech koná světový šampionát v šipkách, se mluví jako o největší hospodě v Anglii. Fanoušci se během zápasů baví s pivem v ruce, tančí, zpívají. Atmosféru umocňují sličné roztleskávačky, které rozpalují dav pokaždé při nástupu šipkařů.

Dovádějícími tanečnicemi se nechal unést i Muramatsu. Šestačtyřicetiletý Japonec se cestou k terči zastavil na pódiu, aby se podíval na vypracované zadečky roztleskávaček. Obdivně pokýval hlavou, otočil se na fanoušky, usmál se a pokračoval dál.

Michael Smith, vítěz MS v šipkách 2023
Šipkové šílenství začíná. Hraje se o miliony, Češi tentokrát scházejí

Rozjetý dav v tu chvíli jásal, jenže světová hvězda šipek tím pobouřila britská média i některé fanoušky. „Haruki, ty drzoune,“ napsal jeden z fanoušků na síť X. „To je ale alfa, dokonce i kývl hlavou, čímž si potvrdil svou dominanci,“ přidal se další.

Poslední pohled

V komunitě fanoušků šipek ale vyvolala reakce Japonce úsměv a spíš pochopení. „Můžete mu to mít vůbec za zlé?“ vtipkoval jeden z příznivců.

Tanečnice patří k mistrovství světa v šipkách:

Zdroj: Youtube

Pro Muramatsu to byl jediný a poslední pohled na zadečky roztleskávaček na šampionátu. Svůj úvodní zápas totiž nezvládl, když domácímu Scottu Williamsovi podlehl 1:3 a z turnaje se pakoval. Teď bude tanečnice obdivovat už jen v televizi. A taky může zapomenout na šek na 14 milionů korun pro vítěze.