Český reprezentant v rakouském Wiener Neustadtu přepsal historii, když jako vůbec první pilot dokázal vyhrát tři závody prestižního seriálu Red Bull Air Race v řadě – z triumfu se totiž radoval i v Budapešti a Kazani. V nedělním Final Four Šonka zvítězil o 36 setin sekundy před Japoncem Jošihidem Murojou, třetí místo obsadil Australan Matt Hall.

 „Jsem velmi šťastný. Musím vyzdvihnout práci celého týmu, připravil mi skvělé letadlo. Dnešek je pro mě dnem D. Na oslavy je ale zatím brzo, musíme se koncentrovat na lety, které nás ještě čekají,“ řekl Šonka novinářům.

Pouhé dva závody před koncem sezony se český pilot ujal vedení v průběžném pořadí seriálu. Napomohla mu k tomu i skutečnost, že dosavadní lídr, Američan Michael Goulian, neprošel v Rakousku kvalifikačním sítem. Šonka má v čele Red Bull Air Race šest bodů k dobru na Halla, třetí Goulian ztrácí další tři body. Příští závod bude 7. října v Indianapolis a seriál vyvrcholí 18. listopadu v Texasu.

O titul bojoval rodák ze Dvora Králové i loni, v Indianopolis ale vedení neudržel a novým světovým šampionem se tak stal stal Muroja.