První poločas nabídl dvě čtvrtiny jako Sibiř a Černé moře. V té první měli navrch trochu překvapivě čeští dlouháni. V obraně přiváděli favorita k zoufalství. Za sedm a půl minuty mu dovolili čtyři nicotné body a pouze jediný koš ze hry. Ruský zmar přerušila až trojka Chvostova. Do prvního klaksonu se domácí přitáhli na pouhé dva body.

Druhý kvartál se proměnil v tvrdou ofenzivu „sborné“. Za deset minut prohnala lvím košem hned šest trojkových střel. Celkem v tomto úseku zaznamenala třicet bodů, tedy více než dvojnásobek výkonu v úvodním dějství. A při špatné střelecké produkci celku ze středu Evropy se ujala dvouciferného vedení.

Druhý poločas zahájili trestnými body hosté, ovšem ruská orlice klovla třikrát za sebou z dálky. Češi však dali další koš až za sedm minut, a tak ruský náskok nabobtnal na rozdíl třiceti bodů. V posledním dějství se Češi střelecky mírně zvedli, když se rozparádil Jaromír Bohačík, nicméně mašina se zlatými čísly šla přibrzdit, ale už ne zastavit.

Šafarčík: Začali jsme výborně

„Chtěli jsme co nejdéle domácí udržet v nervozitě. Začali jsme výborně. Především v obraně. Je pravda, že Rusům nepadaly volné střely. Ani v útoku to nebylo špatné. Bohužel jsme vydrželi pouze jednu čtvrtinu. Ve druhé soupeř proměnil snad každý útok. A jak si vytvořil dvouciferný náskok, svojí zkušeností a kvalitou si to pohlídal. Jsem rád, že jsme to ve druhém poločase nezabalili a dohráli zápas se ctí. Pomohl nám Boči, který stlačil ztrátu na dvacet,“ zhodnotil zápas Petr Šafarčík.

Hráno v Moskvě: Rusko – Česko 81:61 (14:16, 44:28, 65:39). Body: Chvostov 17, Bolomboy a Kulagin po 15, Fridzon 13, Vorontčevič 8, Uchov 5, Baburin 3, Olnicki a Gubanov po 2, Iljev 1 – Bohačík 26, M. Peterka 10, Vyoral a Puršl po 6, Kříž 4, Pumprla 3, Půlpán, Šafarčík a Šiřina po 2. Rozhodčí: Anastopoulos (Řec.), Calatrava (Šp.), Jevlovič (Srb.). Trojky: 13:8. Trestné hody: 15/10 – 14/7. Doskoky: 39:34. Fauly: 19:20.