Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Slalomáři Ježek i Prskavec skončili na SP šestí, doplatili na dotyky branky

Augsburg - Singlkanoista Stanislav Ježek a kajakář Jiří Prskavec obsadili v druhém dílu Světového poháru vodních slalomářů v Augsburgu shodně šesté místo. Oba doplatili na čtyřsekundovou penalizaci za dva dotyky branky.

29.6.2013

Kanoista Stanislav Ježek ve finále závodu SP v Troji.Foto: Deník/Martin Divíšek

Ježek, který minulý víkend vyhrál úvodní závod letošního SP v Cardiffu, předvedl ve finále druhý nejrychlejší čas. Na rozdíl od pěti nejlepších kanoistů však nezajel čistě a ztratil 4,21 sekundy na vítěze. Tím se stal Slovák Alexander Slavkovský před svým krajanem Matejem Beňušem. Třetí skončil domácí Sideris Tasiadis.

Další Češi do finále nepostoupili - Vítězslav Gebas vypadl jako jednadvacátý v dopoledním semifinále, třetí muž z Cardiffu Michal Jáně dokonce skončil už v páteční kvalifikaci.

Talentovaný kajakář Prskavec se stejně jako Ježek dvakrát na trati dotknul branky, ale ani čistá jízda by mu k umístění na stupních vítězů nestačila. Za domácím vítězem Paulem Böckelmannem zaostal nedávný mistr Evropy 6,07 sekundy. Německý úspěch v nejpočetněji obsazené kategorii potvrdil druhou pozicí Sebastian Schubert, třetí byl Francouz Mathieu Biazizzo.

Smolně dopadlo semifinále pro zbylé české kajakáře, kteří se v pořadí Vavřinec Hradilek, Vít Přindiš a Luboš Hilgert seřadili na 11.až 13. místě, tedy na prvních třech nepostupových příčkách.

V neolympijské kategorii kajakářek skončila těsně pod stupni vítězů na čtvrté pozici Kateřina Hošková, zvítězila Australanka Jessica Foxová.

V neděli pojedou o body do SP kajakářky a deblkanoisté.

Druhý závod SP ve vodním slalomu v Augsburgu (Německo):

Muži:

K1: 1. Böckelmann 97,59 (0 tr. sekund), 2. Schubert (oba Něm.) 98,85 (0), 3. Biazizzo (Fr.) 100,19 (0), …6. Prskavec 103,66 (4), v semifinále 11. Hradilek, 12. Přindiš, 13. Hilgert (všichni ČR).
Průběžné pořadí SP (po 2 z 5 závodů): 1. Schubert 110, …3. Prskavec 85, 19. Přindiš 46, 23. Hradilek 42, 24. Hilgert 41.

3xK1: 1. Francie 109,04 (0), …4. Česká republika (Prskavec, Hradilek, Přindiš) 114,04 (2).

C1: 1. Slafkovský 102,46 (0), 2. Beňus (oba SR) 104,10 (0), 3. Tasiadis (Něm.) 104,30 (0), …6. Ježek 106,67 (4), v semifinále 21. Gebas, v kvalifikaci 37. M. Jáně (všichni ČR).
Průběžné pořadí SP (po 2 z 5 závodů): 1. Beňuš 110, 2. Ježek 102, …12. M. Jáně 52, 26. Gebas 27.

3xC1: 1. Slovinsko 117,25 (0), …5. Česká republika 126,59 (8).

Ženy:

C1: 1. Foxová (Austr.) 132,69 (4), 2. Franklinová 135,06 (2), 3. Woodsová (obě Brit.) 135,55 (0), 4. Hošková 137,42 (2), …v semifinále 18. Jančová (obě ČR).
Průběžné pořadí SP (po 2 z 5 závodů): 1. Foxová 115, …4. Hošková 87, 11. Jančová 45.

29.6.2013 VSTUP DO DISKUSE
Irácká armáda vtrhla do Kirkuku.
17

Irácký Kurdistán pozastavil přípravu voleb, v oblasti sílí spory

Vteřiny dne

Vteřiny dne. Rychlý přehled pro ty, kteří nemají čas číst

/FOTOGALERIE/ Podívaná, z níž se tajil dech a běhal mráz po zádech, se ve středu odpoledne naskytla návštěvníkům Centra bezpečné jízdy Libros v Ostravě-Přívoze.

Miliardář Soros převedl většinu svého zbylého jmění na Fond otevřené společnosti

Investor George Soros převedl 18 miliard dolarů na jím založenou síť neziskových organizací Fond otevřené společnosti, která je podle mediálních ohlasů druhou největší filantropickou grantovou skupinou v USA. Částka představuje většinu odhadovaného Sorosova jmění.

Evropský soud: minimální výška coby podmínka pro přijetí k policii omezuje ženy

Požadování téže minimální výšky pro muže i ženy, ucházející se o práci u policie, je pro ženy diskriminující. Rozhodl o tom Soudní dvůr Evropské unie.