V premiérovém roce společně postoupily na poslední chvíli na olympijské hry do Ria nebo vybojovaly stříbro na mistrovství Evropy. "Cítíme, že máme potenciál, jsme ještě pořád na začátku," prohlásila na tiskové konferenci Sluková Nausch. "Našla jsem zase radost ze hry a chceme zkusit, kam to můžeme dotáhnout," uvedla.

Společně s pětadvacetiletou Hermannovou k sobě hledaly rok cestu, až se z nich staly kamarádky. Loni na prvním turnaji v Rakousku ještě ani nevěděly, jak si plácat po úspěšné výměně. "Teď to je to nejmenší, co nás trápí," pousmála se Sluková Nausch.

PSALI JSME: Jsme nadšené, ale zestárly o deset let, říkají Sluková s Hermanovou

"Musely jsme letos najít cestu, ladily jsme to trénink od tréninku podle pocitů, než jsme se naladily na stejnou notu," přidala Hermannová. Jejich šance se v novém roce zvednou proto, že se hned několik špičkových párů rozpadlo. "Týmy si na nás dávají velký pozor, trenéři si nás točí na video a vědí, že jsme hrozba," všimla si Hermannová.

Založení rodiny šlo ještě stranou

Přitom nechybělo moc a pár ani nevznikl. A letos klidně mohl po Riu rovněž skončit. "Loni byl konec kariéry větší téma. Když jsme se rozešly s Kristýnou (Kolocovou), chtěla jsem založit rodinu. A teď jsem moc ráda, že jsem to neudělala," uvedla. "Už bych asi byla připravená na miminko, ale máme unikátní šanci, máme sponzory i energii," doplnila Sluková Nausch. "Baví nás to, na rodinu ještě mám čas. Čtyři roky zvládneme," věřila.

Barbora Hermannová (vlevo) a Markéta Sluková.

V profesním životě bude ještě nějaký čas používat dvě příjmení, v soukromém ale bude už pouze Nausch. Se Simonem Nauschem, trenérem páru, chodila více než sedm let a tři roky byla zasnoubená. Svatba tak podle jejích slov byla další krokem, prý od okolí očekávaným. Veselka se uskutečnila v Arkansasu u přátel na farmě.

"Nebyla to žádná americká svatba, nejsem typ, co by chtěl mít na veselce ledové sochy nebo motýly z krabice," pousmála se Sluková Nausch. Obřad se proto odehrál venku, někteří hosté chodili v trávě naboso, přítomna byla jen úzká rodina, ale i Hermannová. "Byla jsem trochu nervózní, ale bylo to super, i zahradní párty," uvedla nevěsta.

Cílem vylepšit 17. místo z MS

Nyní se už obě soustředí na kondiční přípravu na další sezonu. Zatím ještě neznají program Světového okruhu, proto si ani nemohou naplánovat soustředění. Rády by ale opět trénovaly v oblíbené Jihoafrické republice. "Ale pokud by Světová série začala v USA nebo Brazílii, tak by to asi nebylo moc vhodné," přemítala Sluková Nausch.

Cílem je mistrovství světa, na kterém Sluková Nausch skončila nejlépe sedmnáctá. "Rády bychom to vylepšily," shodly se.

TAKÉ ČTĚTE: Nemáme se za co stydět, říkaly plážové volejbalistky po vyřazení