Po dvou letech se opakovala tatáž situace, jen to bylo v opačném gardu. Tehdy v St. Gallenu zvítězily nad celkem pořadatelské země v souboji o třetí místo české reprezentantky, kterým tentokrát v Ostravě po střele Silvany Nötzliové z osmé minuty prodloužení zbyly oči pro pláč. Prohrály 3:4 a končí na šampionátu čtvrté.

Češky si v závěru mistrovství světa příliš radosti neužily. Sice je po oba dny hnalo ke zteči dohromady téměř deset tisíc diváků, ale to je asi jen slabá náplast na jejich bolavé duše.

V sobotu i přes nadějnou první polovinu semifinálového klání nakonec dostaly lekci od Švédek a o pár hodin později se jim nepodařilo spravit si chuť ani se Švýcarkami, kterým po nervydrásajícím duelu podlehly asi nejkrutějším možným způsobem.

"Je to velké zklamání. Bylo to o tom, že jsme naši hru začaly hrát až ve třetí třetině. Začaly jsme dávat góly, ale to bylo pozdě," uvedla útočnice Eliška Krupnová, která v 50. minutě trefou na 3:3 zařídila prodloužení.

Švýcarky trestaly chyby českých lvic

České ženy, které pozměnily v prvních dvou útočných formacích složení, vstoupily do utkání obezřetně a Švýcarkám až na řídké momenty přenechaly aktivitu. Ty se dostaly hned několikrát do výhodných střeleckých pozic, leč na Janu Christianovou recept nenašly.

I po první pauze se víceméně hrálo pouze na jednu branku. A zákonitě po chvíli i udeřilo v oslabení z hole Bartschiové, která měla po střele Rüttimannové odkrytou branku.

A za pár minut přišla druhá chyba. Tentokrát ji měla na svědomí Martina Čapková, která nechala Tanji Stellaové až příliš moc místa k zakončení.

Drama až do samého konce

Do třetí části dramatu vtrhly Češky jako uragán. Brzy po jejím začátku, ještě v přesilovce při vyloučení pozdější hrdinky Nötzliové, skórovala po ideálním vybídnutí Bočanové útočnice Dominika Šteglová a o dvě a půl minuty později srovnala výsledkový krok Zuzana Halfarová.

Bouřící halu neutišilo ani „ušmudlané" nahození obránkyně Andrey Kernové, protože na něj po chvíli zareagovala Eliška Krupnová, jež se v průběhu duelu posunula z obrany blíž k brance Moniky Schmidové. Ovšem nakonec ani tahle taktická varianta úspěch neslavila a Češkám zůstává i po domácím šampionátu na medailovém účtu prozatím jen jediná bronzová radost.

"Co říct k tomu prodloužení? Jediná hráčka, na kterou upozorňujeme… I kdyby jí měly balón rozkousat, tak ji musí zastavit. Stejně nám ten gól dala, jsme z toho zklamané hodně," prohlásila trenérka Karolína Šatalíková, která končí u národního týmu stejně jako další Markéta Šteglová.

Švédky o žezlo nepřišly, počtvrté za sebou ovládly MS florbalistek

Mistrovství světa florbalistek v Ostravě:

Finále:

Švédsko - Finsko 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 21. Mattssonová (Jakobssonová), 28. Jakobssonová (Tschöpová), 50. Jakobssonová (Mattssonová), 58. Jakobssonová (Scheerová), 60. Edbergová (Wikströmová) - 57. Rantalaová (Ilmolaová). Rozhodčí: A. Bienkowski, Chomnicki (oba Pol.). Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 3895.

O 3. místo:

Česká republika - Švýcarsko 3:4 v prodl. (0:0, 0:2, 3:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 41. D. Šteglová (A. Bočanová), 44. Halfarová (Krupnová), 50. Krupnová (Urbánková) - 25. Bärtschiová (Rüttimann), 32. Stellaová (Schmidová), 48. Kernová, 68. Nötzliová (Martiová). Rozhodčí: Anderssonová, Jensenová (obě ČR). Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 5021.

Sestava ČR: Christianová - Krupnová, Jílková, Černá, Čapková, Halfarová, Niemcová - Jarolímová, Urbánková, D. Šteglová - Hašová, H. Sládečková, Hyršlová - Žůrková, Paulovičová, Vojáčková - od 41. navíc A. Bočanová. Trenéři: Šatalíková, M. Šteglová a Jedlička.

O 5. místo:
Lotyšsko - Norsko 4:3 v prodl. (0:2, 1:1, 2:0 - 1:0).

Konečné pořadí: 1. Švédsko, 2. Finsko, 3. Švýcarsko, 4. Česká republika, 5. Lotyšsko, 6. Norsko, 7. Polsko, 8. Německo, 9. Slovensko, 10. Rusko, 11. Dánsko, 12. Austrálie, 13. Kanada, 14. Maďarsko, 15. Japonsko, 16. Korea.