Selby prohrával už 3:8 a 5:10, nakonec ale dvoudenní finálový duel dotáhl k vítězství.

"Byl jsem stále sám sebou, potápěl jsem koule a nikdy se nevzdával. Ze začátku jsem nehrál moc hezký snooker, ale ke konci už to bylo docela dobré," pochvaloval si Selby, jenž v roce 2007 na MS finálový duel prohrál.

Sullivan, jenž je považován za jednoho z nejtalentovanějších hráčů historie, útočil v Sheffieldu na šestý titul mistra světa v kariéře. "Během posledních dvou dnů mě dostal do všech možných problémů. Dělal jsem, co jsem mohl, ale byl příliš dobrý. Zaslouží si být šampionem," uznal soupeřovy kvality O'Sullivan, jenž na mistrovství světa finálový duel ještě nikdy neprohrál.

Třicetiletý Selby získal za triumf v sheffieldském Crucible Theatre prémii 300.000 liber (asi deset milionů korun) a ve světovém žebříčku se posune zpět do elitní pětky. Navíc se stal teprve devátým hráčem historie, který získal Trojkorunu. Masters v minulosti vyhrál už třikrát, titul má i z UK Championship.

O'Sullivan v roce 2012 přerušil kariéru a spekulovalo se, že kvůli depresím se snookerem skončí. Nakonec se ale ke sportu vrátil a po téměř roční herní pauze vloni k titulům z let 2001, 2004, 2008 a 2012 přidal pátý.