Pavelkovy si v netradičním odvětvím volejbalu, který se hraje ve třech na sněhu a v kopačkách, zpestřily přípravu na beachvolejbalovou sezonu. Už na začátku února navíc mladé Češky spolu s Novotnou ovládly mistrovství republiky ve Špindlerově Mlýně.

„Holky čerpaly z probíhající šestkové sezony, a protože společně nastupují i ve druhé nejvyšší soutěži žen, jsou sehrané,” vyprávěl trenér Aleš Nečesaný z klubu SVBC, který vede Pavelkovy od dětství.

Bývalá světová jednička a trojnásobná účastnice olympijských her Markéta Nausch Sluková je nejúspěšnější českou beachvolejbalistkou
Už jen jedna sezona? Uvidíme, nejsem žádný mládežník, směje se Nausch Sluková

Právě kvůli jedné hráčce do pole navíc je snow volejbal bližší šestkové variantě. „Bylo to pro nás hlavně zpestření a myslím, že nám pomohla i změna prostředí. Díky naší souhře jsme nakonec celý turnaj vyhrály,” pronesla za celý tým Kateřina Pavelková.

Vyrazí na „sněžné“ ME dospělých?

Vítězstvím v Gruzii se mladé Češky kvalifikovaly na „sněžné“ mistrovství Evropy dospělých. „Zatím ale nevíme, jestli se ho i vzhledem k plánovanému programu přípravy zúčastníme,” přiznal Nečesaný.

Anna a Kateřina Pavelkovy společně s Terezou Novotnou ovládly ME ve snowvolejbalu do 20 let.Anna a Kateřina Pavelkovy společně s Terezou Novotnou ovládly ME ve snowvolejbalu do 20 let.Zdroj: se svolením sester Pavelkových

Snow volejbal má ambice prorazit na zimní olympiádu. Jako ukázkový sport se už před šesti lety představil na hrách v Pchjongčchangu. Pavelkovy, které jsou mistryněmi Evropy v beachvolejbalu do 18 let, by tak v budoucnu mohly teoreticky zazářit na zimních i letních olympijských hrách.