Bude to pořádná porce zápasů. Vždyť extraligoví softbalisté budou v akci ode dneška do neděle, poté se základní část uzavře. Ve hře o play-off jsou ještě Painbusters Most, pražské Spectrum nebo Joudrs. V nesnadné situaci jsou Hroši, kteří na šesté místo ztrácí v současné době šest bodů.

„Máme před sebou ještě osm zápasů, tedy nejvíc ze všech týmů v extralize. Věříme si tedy, že zápasy zvládneme a dostaneme se do play-off,“ líčil Holobrádek. Šampioni z roku 2017 vyhráli pět utkání a nastřádali stejný počet proher.

„Mrzí nás některé zápasy, které jsme měli dobře rozehrané, ale prohráli jsme je těsným rozdílem. Kdyby se nám tyto zápasy podařilo vyhrát, tak bychom teď byli lépe postavení v tabulce a měli větší klid před posledním hracím víkendem. I přesto ale můžu říct, že vyloženě zklamaní také nejsme,“ ubezpečoval Holobrádek, který o postupu Hrochů do play-off nepochybuje.

Problém havlíčkobrodských softbalistů vězí nejvíce v útoku. Doposud předvedli 56 úspěšných odpalů, což je nejméně ze všech týmů. Na opačné straně je Tempo, které jich zaznamenalo 111 a pochlubit se může se 16 homeruny. To na nadhozu se Holobrádkovi daří, zatím nasbíral 86 strikeoutů, což je druhý nejlepší letošní výkon. „Stalo se to, co jsem čekal. Liga je vyrovnaná a žádný tým nemá své místo v play-off jisté,“ dodal Holobrádek. Havlíčkův Brod čekají perné cvilky - už dnes vyzve Tempo, v pátek soupeře ze Sezimova Ústí, v sobotu Tunnellers a v neděli Locos Břeclav.