Pro celý klub jde o zásadní rozhodnutí. Trenér Budínský tady odvedl ohromný kus práce, nikdo už mu nevezme zásluhy, které měl na nejúspěšnějším období našeho klubu. Vedení za ním po celou dobu jeho působení pevně stálo a plně ho podporovalo. V tuto chvíli však dospělo k rozhodnutí provést změnu, a to s okamžitou platností.

„Chápu, že to je pro fanoušky a veřejnost překvapení. Zvláště, když je sezóna v plném proudu. Klub se prostě rozhodl, jít jinou cestu. Rozhodně to není z výkonnostních důvodů, s tím jsme prakticky spokojení. Nic jsme neplánovali dopředu, dá se říct, že šlo o rychlejší rozhodnutí. Tímto Pavlovi samozřejmě děkujeme za jeho odvedenou práci,“ prozradil Deníku generální manažer BK ARMEX Děčín Lukáš Houser.

V sobotním utkání na svitavské palubovce už tak bude po patnácti letech Válečníky koučovat jiný trenér. „Samozřejmě máme někoho vytipovaného, ale konkrétní nebudu. Měl by už mužstvo vést proti Svitavám. A neměl by to být cizinec,“ dodal Houser.

„Nebudu zastírat, je to překvapení. Dozvěděli jsme se to na dopoledním tréninku. S Pavlem jsem vlastně prožil celou kariéru. Pár let v Chomutově a pak patnáct let v Děčíně. Už jsme spolu samozřejmě mluvili… je to prostě těžké. Ale takový je sportovní život,“ hledal těžce slova asistent trenéra BK ARMEX Děčín Jakub Houška.

Ten si tak bude muset zvyknout na nového trenéra. Existuje šance, že bude muset Houška proti Svitavám zaskočit na pozici hlavního trenéra? „Možné je všechno, ale myslím si, že to nebude potřeba. A jestli se těším, nebo netěším na nového kouče? Prostě přijde někdo nový a celý tým se musí semknout. Kluci musí novému trenérovi pomoct, sezóna vrcholí a všichni víme, jak je teď každý zápas důležitý,“ uzavřel vše „Kouba“.

Klub chce Pavlovi poděkovat a popřát mu především zdraví a životní štěstí. V nejúspěšnějším období Děčína získal s mužským celkem v letech 2015-17 tři ligová stříbra v řadě. Mezi další úspěchy s jeho podpisem patří také tři finálové účasti v Českém poháru a 3 bronzové medaile v NBL. Za celou dobu jeho působení v Děčíně neskončil tým hůře než na pátém místě ligy.

Náhradu na postu hlavního trenéra klub intenzivně řeší a tato informace bude oznámena ještě před sobotním utkáním ve Svitavách.