Účastníky čeká originální medaile i trička, setkání s ambasadory i doprovodný program. Závody se během online registrací v některých případech naplnily, ale na mnoha místech bude i nadále možnost zaregistrovat se na místě. 

Oslavit sobotní státní svátek pohybem budou moct pohybem dospělí na hlavním závodě Sokolského běhu republiky se startem na všech místech ve 14 hodin, ale i děti na kratších trasách většinou v dopoledních hodinách. Akci si užijí sokolové i široká veřejnost, běžci profesionální i sváteční. Také letos totiž půjde hlavně o oslavu a o to užít si 28. října stylově a zdravě pohybem.

Mezi již vyprodanými závody jsou Ledce, Kadaň, Město Touškov nebo České Budějovice.

Tisková konference České obce sokolské (ČOS) k XVII. všesokolskému sletu 2024
Sokolové se potřetí slétnou v Edenu. Už se to stává tradicí, těší Moučkovou

„Z tras od 3 do 10 km si vybere úplně každý. Společně proběhneme těmi nejkrásnějšími místy, co v Česku máme," říká vodní slalomář a jeden z ambasadorů Sokolského běhu republiky Lukáš Rohan.

Mezi dalšími osobnostmi, se kterými se na oslavě 28. října pohybem můžete potkat, najdete také jeho reprezentačního kolegu Víta Přindiše, paracyklistu Jiřího Ježka nebo beachvolejbalistku Kristýnu Hoidarovou Kolocovou.

Ambasadoři ale nebudou chybět ani jinde: v Brně poběží třeba další vodní slalomářka Gabriela Satková a atletka Michaela Hrubá, v Sokolově ultramaratonec Miloš Škorpil, v Přerově tenistka Linda Nosková nebo v Lomnici nad Popelkou běžkařka Sandra Schützová.

Pro více informací jděte na web akce.