Sláva, úspěchy i kontroverze

„Za normálních okolností bychom hráli na mistrovství světa se Slováky a určitě bychom jim to nandali. Ale asi by to bylo těsný, není mi dvacet.“
Jaromír Jágr si během koronavirové pauzy vzpomněl na to, že mělo být mistrovství světa v hokeji. Popíchnutí způsobilo v zemi pod Tatrami poprask.

„Slavia si odpočinula, zatímco my po karanténě jsme hráli každé tři dny. To asi není v pořádku. Narušilo to regulérnost ligy.“
Luděk Klusáček, trenér Bohemians, si postěžoval, že soupeř měl díky chybným testům volno. Na jednu stranu oprávněné rozčarování, ale jaksi zapomněl, že český šampion hrál navíc celý podzim v pohárové Evropě.

„Zapadl jsem do týmu jako dílek do skládačky puzzle.“
Tomáš Souček prožívá ve West Hamu snové angažmá. Málokterý fotbalista má po necelém roce spoustu obdivovatelů.

Jaromír Jágr
Jágrovo odcházení, tenisová smetánka v ČR. Koronavirus vtrhl i do světa sportu

„K úspěchům potřebujete peníze. Tady žádné nejsou.“
Je nabíledni, že hvězdný fotbalista Lionel Messi opustí Barcelonu. Takto na konci roku glosoval její problémy.

„V šatně jsme měli lososa a já ho chtěl během pauzy v prodloužení sníst. Ale pak mě napadlo: co osud, co karma? Tak jsem zůstal hladový.“
Hokejoví fanoušci si určitě vzpomenou na rekordně dlouhou hokejovou bitvu v play-off NHL. Tampa porazila Columbus po 6 hodinách a 22 minutách (v 5. prodloužení) a kouč vítězů Jon Cooper spěchal po zápase na oběd i večeři – dohromady.

„Byl jsem na stadionu už ve tři v noci. Pak jsem počítal minuty, abych mohl vlítnout do kabiny.“
Nakazil se koronavirem, ale víc ho trápil vynucený fotbalový „absťák“. Petr Rada, trenér Jablonce, byl při návratu z karantény hodně natěšený.

„Seznámili jsme se s první ligou, ale neházíme flintu do žita.“
Takto glosoval vstup do ligy brněnský kouč Miloslav Machálek. Zbrojovce se po celý podzim nedařilo a svého trenéra nakonec sama „odstřelila“.

Koronavirus a restrikce

„Nemohl jsem se pořádně nadechnout. Jeden den jsem na tom byl dobře a druhý zase špatně.“
Rostislav Olesz, hráč Olomouce a kdysi hvězda NHL, o své zkušenosti s koronavirem.

„Ještě můžeme běhat. Možná brzy zakážou i to.“
Fotbalista Antonín Barák poznal tvrdé restrikce zblízka hned na jaře – v Itálii si nebrali servítky ani s profesionálními sportovci.

„To chceme mít blbý děti?“
Oštěpařka a dvojnásobná olympijská vítězka Barbora Špotáková si na podzim přála, aby se děti mohly vrátit do škol. Tužba matky dvou synů se vyplnila jen na chvíli…

Cristiano Ronaldo (vlevo) a Adrien Rabiot se radují z gólu druhého jmenovaného do sítě AC Milán.
Nejkrásnější góly roku 2020. Ronaldova paráda, Messi, ale i žena

„Covid je divadlo. Nejhorší je smrt ze strachu.“
Na srazu hokejové reprezentace způsobil poprask Dominik Hrachovina. Svá tvrzení doprovodil vulgarismy, navíc šel proti projektu sponzora – boj lékařů a sestřiček ho nechal klidným.

„Člověk si zapne rádio, koronavirus, člověk si zapne pohádky s malým, koronavirus. Já čekám, že i Krteček bude mít za chvilku koronavirus.“
Radek Smoleňák opět dostál pověsti jednoho z největších bavičů v hokejové extralize.

Olympijské šrapnely

„Chystali jsme se na olympiádu a já jsem měl skoro životní formu. Ale na druhou stranu jsem strašně vděčný za to, že jsme mohli odjet aspoň nějaké závody. Jiní na tom byli hůř.“
Jiří Prskavec a jeho bilancování uplynulého roku. Kajakář si vyjel místo na olympiádě a teď doufá, že se opravdu uskuteční.

„Upřímně říkám, že mně odložení her přišlo vhod. Můžu být s rodinou, s miminkem je tolik starostí.“
Plavec Jan Micka se v červnu stal otcem dcery Beáty. Zvláštní období mu tak zpestřovaly výlety s kočárkem a výměna plen.

Jaroslava Pokorná Jermanová
Hlášky roku 2020: Proč prolhaný zloděj bloudil a čím Guľa šokoval novináře

„Uvažoval jsem, že se vrátím k atletice a zkusím to v Tokiu. Zeptal jsem se, co na to říká trenér. Řekl, že v žádném případě. Jak prý jednou člověk skončí, má skončit napořád.“
Hvězdný sprinter Usain Bolt prozradil, že přemýšlel o comebacku. Místo běhání (nebo fotbalu) se prý vrhl na hraní domina.

„Breakdance je populární u mladých lidí.“
Thomas Bach, šéf Mezinárodního olympijského výboru, se tímhle vyjádřením u spousty sportovců „shodil“. Zařazení moderního tance na seznam olympijských sportů (od Paříže 2024) vyvolalo pozdvižení.