Pro úspěšné reprezentanty v rychlostní kanoistice to bude - co se týká náročnosti a délky - vlastně první společný závod. Během něj musí zdolat 36 kilometrů po proudu Vltavy z Vyššího Brodu až do Českého Krumlova.

„Chtěli jsme jet už před dvěma lety, ale bohužel nám to překazil covid. Minulý rok jsme zase byli na svatbě Radkovi Šloufovi,” říká Paloudová, která z Českého Krumlova pochází.

Anežka Paloudová a Josef Dostál.
Společný zájem. Život Paloudové se po seznámení s Dostálem změnil

„Pocházím z pořadatelského oddílu a jezdím tam od žákovských let. U nás se vždyckyříkalo, že Krumlovský maraton je zkouška vztahu. Takže jsem zvědavá, jestli ten náš vydrží,” směje se Paloudová.

Výzva pro vytrvalce

Čtyřnásobný olympijský medailista věří, že se jim bude dařit. „Anežka řeku perfektně zná, takže pojede jako háček. Důvěřuju jí, že zvolí ideální stopu. A kdyby ne, tak doufám, že se neporafáme jak psi,” směje se Dostál.

Zvládne ale závodník, který je z rychlostní kanoistiky zvyklý na distance do jednoho kilometru, vytrvaleckou porci?

Josef Dostál
Dostál si váží deblového parťáka. Obdivuju, jak potlačil chlapský ego, přiznává

„Pojedu maraton asi po pěti letech. Posledně jsem si říkal, že to bylo naposledy, protože to příšerně bolí a vždycky vytuhnu,” přiznává devětadvacetiletý kajakář.

„Poté, co jsme se s Anežkou domluvili, jsem začal trénovat o týden dřív,“ dodává Dostál. „Mám za sebou tréninkovou jízdu ze Štěchovic do Prahy, u které jsem taky hodně trpěl. Takže to snad byl dobrý trénink.”