„Český hokej je nesmyslně paralyzován vládními nařízeními,“ prohlásil tvrdě kouč národního mužstva Filip Pešán. Místo hokeje si můžete dosadit další sporty: fotbal, judo, futsal, florbal, házenou, volejbal, basketbal, cyklokros… Kterékoli odvětví.

Potíž? Nouzový stav

Navíc je tu zmrazení amatérských a mládežnických soutěží, což je další obří zádrhel. Pro ně naděje neexistuje, trénink se rozhodně nerozběhne do 20. listopadu, do toho dne totiž bude v Česku platit nouzový stav, což bylo oznámeno v pátek. Jde o kompromis, protože vláda navrhovala jeho prodloužení (stávající skončí 3. listopadu) o celý měsíc.

Česká hokejová reprezentace - Ilustrační fotot
Češi mají strach z hokejového šampionátu. Zrušte omezení, žádá kouč

Je tu však jistá naděje pro profesionální sporty. Především fotbal s hokejem, jasně nejmocnější spolky, jsou velmi aktivní.

Schůzka s ministrem

Oba chtějí rozjet nejvyšší soutěž za přísných opatření. Ostatně fotbal v nich fungoval už po opětovném rozjezdu minulé sezony, stejně jako během této.

Hráči i jejich okolí byli testování před každým utkáním, na což chtěl nyní přistoupit také hokej.

„Tři čtvrtiny hráčů a členů realizačních týmů navíc již nákazou prošly, což minimalizuje riziko jejího šíření,“ uvedl hokejový svaz.

InfografikaZdroj: Deník

Dnes by podle informací Deníku měla proběhnout schůzka šéfa Národní sportovní agentury Milana Hniličky s novým ministrem zdravotnictví Janem Blatným a hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou.

Na setkání se bude řešit právě opětovné rozjetí elitních soutěží, které ve zbytku Evropy až na výjimky (např. hokej v Německu) běží.

Sport se chce „ohánět“ skutečností, že s minulým ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou, jenž skončil po skandálním odhalení, že byl v zapovězené době v restauraci, bylo vše domluveno.

Bořek Dočkal.
Fotbalové hvězdy napsaly Babišovi: Znevýhodňujete nás v Evropě

Hokej jako fotbal

„Můj názor je takový: když jsme byli u minulého ministra blízko dohodě, proč bychom to nedotáhli i po jeho změně. V tuto chvíli především Milan Hnilička maká na tom, aby nový ministr navázal na předběžné rozhodnutí pana Prymuly a uvolnil trénování a hraní extraligy,“ řekl generální manažer hradeckého Mountfieldu Aleš Kmoníček.

Stejný postoj razí také Ligová fotbalová asociace vedená Dušanem Svobodou.