Shodou okolností se tak stalo po zápase s Veselím v základní části interligy. Dvaadvacetiletá házenkářka si měla jointa ubalit při školním večírku. „Janečková to řekla kontrolorům před odběrem. Slyšelo to nejméně pět lidí, včetně našich hráček,“ potvrdil informaci vedoucí Veselí Vlastimil Procházka. Moravský klub se rozčiluje, že ani dva měsíce po odebrání vzorku nejsou známy výsledky. Soutěž mezitím dospěla do finále, ve kterém Veselí vede nad Slavií 2:0 na zápasy, další zápasy se hrají o víkendu.

„Protest nepodáme, neměl by smysl. Je divné, když hráčce, která se přizná, nikdo nezakáže do vyšetření vzorku hrát,“ domnívá se Procházka. Moravský klub se zřejmě hněvá marně. Vzorky z kontroly dosud nejsou k dispozici, není tedy oficiálně co posuzovat. „Akreditovaná laboratoř, i když by měla podle regulí dodávat rozbory do dvou měsíců, bohužel, v poslední době nestíhá,“ řekl Jan Chlumský z antidopingové laboratoře.

Český svaz házené považuje případ za fámu. „Slyšel jsem o tom. Žádná kauza neexistuje. Nemáme na stole žádný výsledek, není tedy co řešit,“ konstatoval svazový sekretář Stanislav Svoboda. Slavia ctí presumpci neviny. „Víme o tom a netěší nás to. Řešit vše budeme ve chvíli, kdy přijdou na stůl vyhodnocené vzorky,“ uvedl manažer klubu Richard Toman.

Vedení kontroverzní hráčce zatím nic nevyčítá. „Pokud bude vzorek pozitivní, budeme nekompromisní. V krajním případě lze hráčku i propustit,“ řekl Toman. Tým prý osobně na dopingová úskalí upozorňoval v lednu při semináři. Janečkové by v případě pozitivního testu hrozilo napomenutí až jeden rok zákazu činnosti. Její účast na palubovce tedy paradoxně není zřejmě proti pravidlům. „Záleželo by to ovšem také na posouzení příslušného sportovního svazu,“ řekl Chlumský.