Dá se čekat vyrovnaný boj… Už loni byly ostatně výsledky ankety těsné: Krpálek vyhrál o pár bodů před dvojicí "zámořských" sportovců Tomášem Satoranským a Davidem Pastrňákem.

Jenže zatímco tihle dva jsou mezi elitní desítkou nominovaných i letos, na judistu se nedostalo. Žádný div: nebyla olympiáda a na jediné velké akci (mistrovství Evropy) nezískal ani medaili.

Sportovec roku podle sportovců
Reportéři Deníku oslovili 700 sportovců napříč celou zemí. Kdo vyhrál? Asi vás to (ne)překvapí, ale David Pastrňák či Martina Sáblíková ne. Čtěte více v pondělním vydání Deníku.

Na uvolněný trůn je v divném roce, který poznamenala pandemie koronaviru, deset úspěšných sportovců.

Pastrňák - nejlepší střelec NHL (spolu s Alexandrem Ovečkinem). Nebo třeba Ledecká, která dál úspěšně kombinuje lyže a snowboard. Samozřejmě i Souček, tahoun fotbalové reprezentace a kometa West Hamu. A v neposlední řadě Sáblíková, mistryně světa, potřinácté vítězka Světového poháru a držitelka nového světového rekordu. Pětici favoritů doplňuje Ondřej Palát, nenápadný lídr Tampy při zisku Stanley Cupu.

Mimochodem, podle bookmakerů má vyhrát buď Sáblíková (kurz byl 1,8:1), nebo Pastrňák (kurz byl 2,1:1).