Srpnové převzetí moci Tálibánu znamená extrémní riziko pro sportovkyně, které se bojí o své životy. Většině z nich se zemi povedlo opustit, z juniorských výběrů volejbalové reprezentace se to povedlo pouze dvěma dívkám.

Markéta Jeřábková při exekuci sedmičky během kvalifikačního utkání o postup na ME 2022 házenkářek Česko - Chorvatsko ve Zlíně.
Podaly jsme dobrý výkon, nebyly jsme horším týmem, mrzí porážka Jeřábkovou

"Všechny hráčky volejbalového týmu i ostatní sportovkyně žijí v zoufalství a strachu. Každá je nucena uprchnout a ukrývat se na neznámém místě," řekl bývalý trenér pro Persian Independent.

Výhružky smrtí

Krutý osud tak podle volejbalového trenéra potkal Madžábín Hakimiovou, která byla popravena. Její rodiče prý údajně byli varování, aby o celém incidentu nemluvili – radikální islámské hnutí, jenž striktně odmítá ženský sport, jim vyhrožovalo smrtí.

Mezinárodní volejbalová federace (FIVB) už ohledně celého incidentu zjišťuje další informace. "FIVB ví o informacích, které přicházejí z Afghánistánu. Naléhavě požadujeme vysvětlení a přesné posouzení současné situace," stojí v oficiálním prohlášení.

Česká reprezentační křídelnice Veronika Malá.
Francii hodíme za hlavu. V neděli na tom budeme lépe a vyhrajeme, věří Malá

Život to ale perspektivní volejbalistce už bohužel nevrátí.