Ve vojenském výcvikovém areálu se představili v jiné roli, než v jaké je veřejnost zná po většinu sezony. Jako obvykle nezklamali. Stříleli ze samopalů, házeli granátem, za tmy se zúčastnili orientačního pochodu na devět kilometrů a vyzkoušeli si řízení vojenských vozidel.

„Výcvik je součástí naší práce. Jsme pod Duklou, a tohle je naše povinnost. Je dobře, že si armádní akce vyzkoušíme. K vojákům mám za to, co dělají, veliký respekt," uvedla mistryně světa v hodu oštěpem Barbora Špotáková.

Sportovce čekala i zdravotní kurz zaměřený na ošetření poranění, pomoc při obnově základních funkcí a příprava zraněného k transportu. V tomto směru uspěl na výbornou kajakářský šampion Josef Dostál, který vzorně ošetřil tlakovým obvazem „poraněnou“ nohu halovému mistru Evropy na 400 metrů Pavlu Maslákovi.

Video z výcviku:

Ke kuriózní situaci došlo při nočním přesunu lesem, z něhož se dukláci vyzbrojení čelovkami vrátili s pěknou úrodou hřibů. „Parádně jsem si pochod užil. Šel jsem s Bárou Špotákovou a s Ondřejem Synkem a bylo to super,“ vyprávěl kanoista Fuksa.

„Noční orienťáky mám ráda, protože se dají využít i v běžném životě,“ doplnila ho oštěpařka, která při pochodu prodřela své kanady, ale protože si s sebou nesla náhradní, přesun bez potíží dokončila.

Pavel Maslák se netajil názorem, že má k armádě kladný vztah. „Pro sportovce je dobrá zkušenost osahat si něco nového,“ sdělil a dodal, že se dobře cítil při střelbě ze samopalu, přestože vkleče mu to moc nešlo. „Vleže to bylo o dost lepší. Strefoval jsem se líp,“ poznamenal.