„Jsem vsemifinále!“ pyšnil se český hráč po vyhraném duelu ve čtvrtfinále nad Angličanem Ryderem 3:1. Poprvé vkariéře tak postoupil mezi elitní čtyřku akce pětihvězdičkové série okruhuPSA.

„Je to můj životní výsledek, ale upřímně řečeno, měl jsem iveliké štěstí na los,“ uvedl Koukal na svých internetových stránkách.

První set duelu s37.hráčem světa Ryderem česká jednička vyhrála 11:7, ale ve druhém prohospodařila náskok 8:5.

„Šlo ohodně. Oba jsme těžko hledali rytmus. Dělali jsme chyby, které obvykle neděláme,“ řekl pražský rodák, že se necítil fyzicky tak dobře a byl pomalejší a méně agresivní.

Třetí klíčová sada byla vyrovnaná. Vdlouhých výměnách měl nakonec více jistoty Koukal, hráč brněnského klubu SK Slovan. „Ve čtvrtém setu jsem zrychlil a výhru už nepustil.“

Vnoci se střetne sDarwishem zEgypta. Proti sedmému hráči světa si chce zápas především užít. „Nechám na kurtu všechno,“ slíbil.