„Očekávám jedno z nejdramatičtějších mistrovství. Letošní ročník dává naději, že bude mít vysokou kvalitu a bude atraktivní také divácky," řekl na středeční tiskové konference předseda České asociace squashe Tomáš Cvikl.

Čtěte také: Zuzana Kubáňová: Jaká místa mám v Praze ráda

Rád by letos přidal osmnáctý titul

Zápletkou může být jen střídání na trůnu. Koukal se stal poprvé domácím mistrem v roce 1999 a vyhrál všechny šampionáty s výjimkou roku 2009, kdy prohrál v semifinále. „Dvacet titulů je moje vysněná meta, ale na tu teď nemyslím. Rád bych letos přidal osmnáctý titul a pak se uvidí," řekl třiatřicetiletý Koukal.

V exhibici před šampionátem skončil třetí v rychlosti úderu. Míče proti stěně poslal rychlostí 200 km/h, Švecovi naměřili 238 km/h. O rychlosti úderů ale squash není a Švec dosud nikdy Koukala v soutěžním utkání neporazil.

Největším Koukalovým sokem by měl být Mekbib

Na rozdíl od minulých let už Koukal neobjíždí světové turnaje PSA. Hraje jen domácí turnaje a startuje v evropských ligových soutěžích. „Měl jsem díky tomu šanci se na republiku připravit. Je to příjemná změna a cítím, že to je dobrý," uvedl.

Největším Koukalovým sokem by měl být levou rukou hrající Mekbib. Současná česká žebříčková jednička dokázala Koukala v této sezoně ve dvou ze tří zápasů porazit. „Musím hrát svůj nejlepší squash a nesmím zbytečně chybovat. Speciální recept ale není, musí se to sejít dohromady," řekl Mekbib.

Čtěte také: Unikátní exhibice: Squashista Koukal vyzve nejlepšího amerického hráče

V pátek jsou na pořadu první a druhá kola 

Koukala těší, že se konkurence vyrovnává a jeho cesta za triumfem by nemusela být snadná. „Kluci se zlepšují, ale díky tomu je to zábavnější. Když se na titul nadřu, tak je úspěch o to sladší," usmál se vítěz 34 turnajů PSA.

V pátek jsou na pořadu 1. a 2. kola a v sobotu čtvrtfinále a semifinále. V neděli se uskuteční finálový program - od 16.00 žen a od 17.00 mužů.