Hned po příletu z Belgie jel s trenérem Janem Tylčem k němu domů. „Udělali jsme si takový kávový sedánek a u videa analyzovali techniku. Lidské oko při rychlých pohybech neodhalí chyby.“

Posezení přineslo výsledky. „Díky speciálnímu videoprogramu, který dokáže porovnávat různé pokusy vedle sebe a obraz posouvat o milisekundy, jsme zjistili, že jsem v předchozích závodech kouli tlačil moc dopředu a v konci otočky nevyužíval rotační pohyb,“ vysvětluje.

„Podařilo se nám to napravit a v tréninku jsem začal házet dál,“ pochvaluje si závodník s osobním rekordem 22,18 z loňské halové sezony. „Teď vypadají hody líp. Doufám, že se mi povedou i na šampionátu,“ přeje si pražský rodák.

Úroveň jeho disciplíny šla v posledních dvou letech strmě nahoru. „Výkon 22 metrů není už výjimečný. Sedm lidí to letos přehodilo a klidně se může stát, že ani překonání této hranice nemusí stačit na stupně vítězů,“ pokyvuje hlavou držitel tří medailí z posledních halových šampionátů.

Tropické teploty a vysoká vlhkost

V souvislosti s MS se hodně mluví o tropických teplotách a vysoké vlhkosti, i když horký vzduch bude na stadionu ochlazovat klimatizace. „Musíme být připravení na teplotní změny, které nás čekají při přesunech z pětačtyřicetistupňového vedra do dvacítky v klimatizovaném prostředí,“ upozorňuje osmadvacetiletý atlet.

Podle něj bude potřeba mít po ruce oblečení, které člověk přes sebe v chladu přehodí. „Ze začátku bude lepší dýchat studený vzduch přes triko, aby si tělo zvyklo na změnu. Jinak by se z toho mohla vyklubat angínka a závodit s knedlíkem v krku není žádný med,“ dodává.