Basketbalistky Strakonic i Valosunu Brno odvrátily první hrozbu vyřazení z ligového play off. Ve třetích čtvrtfinále Jihočešky zvítězily nad Slovankou Mladá Boleslav 94:78 a Brňanky v o poznání vyrovnanějším duelu porazily Trutnov 73:70. Oba celky snížily stav sérií na 1:2 a v pondělí budou hostit čtvrté zápasy.

Ve čtyřech dosavadních zápasech Strakonic se Slovankou v sezoně platilo pravidlo, že vítězí domácí celek. Na jihu Čech se naplňovalo od šesté minuty, kdy se Strakonice začaly soupeři, v jehož týmu chyběla zraněná nejlepší střelkyně a rozehrávačka Hana Nezdařilová, bodově vzdalovat.

Pod vedením pivotky Petry Reisingerové (22 bodů) a křídelní hráčky Dariny Johnové (25) vyhrály domácí basketbalistky každou z úvodních dvou čtvrtin o deset bodů a Středočešky až v poslední části debakl zmírnily.

V Brně se hrál vyrovnanější zápas. Trutnov se sice ujal vedení 14:4, ale ještě do první přestávky se domácí tým vrátil do zápasu a od té doby se soupeři o body dlouho přetahovali.

Od konce 26. minuty už ale domácí celek Východočešky před sebe nepustil, třebaže v jejich dresu dělala, co mohla, Darina Mišurová, autorka 31 bodů včetně pěti trojek. Trutnovská rozehrávačka ale byla příliš osamocena. V domácím dresu zaznamenala double double vicemistryně světa Ivana Večeřová s 20 body a 14 doskoky, Veronika Vlková nastřílela 22 bodů.

Na své soupeře tak stále čekají favorizované celky Frisco Sika Brno a USK ZVVZ Praha, které si zajistily postup podle očekávání už v sobotu.

Čtvrtfinále play off ligy basketbalistek - 3. zápasy

Strakonice - Slovanka MB 94:78 (28:18, 58:38, 80:55)
Nejvíce bodů:
Johnová 25, Reisingerová 22, Uhrová 14, Škrabalová 11 - P. Pospíšilová 20, Kotlanová 18, E. Šípová 13, L. Šípová 10. Stav série: 1:2.

Valosun Brno - Trutnov 73:70 (22:23, 40:39, 58:52)
Vlková 22, Večeřová 20, Mračnová a Křížová po 8 - Mišurová 31, Šnajdrová 12, Nováková 8. Stav série: 1:2.