Šestadvacetiletý Štybar se na průběžnou druhou pozici dostal díky vítězství v pondělní čtvrté etapě, v níž zaznamenal premiérový triumf na silnici v dresu elitní belgické stáje Omega Pharma-Quickstep.

Celkové vítězství si pohlídal Francouz Jimmy Engoulvent, který o něm prakticky rozhodl nedělní výhrou po sólovém úniku.

Závěrečnou deštivou etapu s cílem v Dunkerque vyhrál v hromadném spurtu Ital Matteo Pelucchi, jenž na pásce porazil Johna Degenkolba. Pomohl tím Štybarovi, jenž dojel v hlavním poli, protože německý vítěz úvodních dvou etap mohl v případě dnešní výhry odsunout českého cyklistu na třetí místo.

Engoulvent vyhrál 58. ročník tradičního závodu před Štybarem o 42 sekund, třetí Degenkolb byl zpět o další tři sekundy. Dalším Štybarovým startem bude od 29. května závod Kolem Belgie.

Cyklistický etapový závod Čtyři dny v Dunkerque

5. etapa (176,1 km): 1. Pelucchi (It.) 3:54:51, 2. Degenkolb (Něm.), 3. Napolitano (It.), 4. Petit, 5. Bouhanni (oba Fr.), 6. Van Hummel (Niz.), …21. Štybar (ČR) všichni stejný čas.
Konečné pořadí: 1. Engoulvent (Fr.) 21:04:00, 2. Štybar -42, 3. Degenkolb -45, 4. Betancour (Kol.) -1:03, 5. Voeckler -1:05, 6. Fédrigo (oba Fr.) -1:06.