Podle Šumana bude cílem nového výkonného výboru IFF další propagace florbalu, jeho účast na multisportovních akcích a rozvoj do dalších zemí.

"Posledních deset let jsme se chtěli dostat na multisportovní akce a jsme na Světových a Jihoasijských hrách, kde je to velký politický a mediální boom. Soustředíme se na to, aby na nich florbal ve srovnání s ostatními sporty vyšel jako nejatraktivnější sport," řekl Šuman.

"Pořád chceme také pracovat na značce florbalu, protože si uvědomujeme, že máme velkou hodnotu v tom, jak je náš sport vnímaný z hlediska čistoty i vývojové fáze, do které se dostal. Ale ještě v některých zemích a kontinentech chybí jeho obrovská znalost," uvedl Šuman.

"Pracujeme také na tom, aby se zvětšila florbalová rodina a federace zesilovaly. Teď máme necelých 70 zemí, jestli jich bude za dva roky 80 nebo 90, není úplně nejdůležitější. Jde o to, aby federace byly uvnitř silné. Aby se to, co se povedlo třeba Českému florbalu, povedlo opakovat i u nich," řekl Šuman.

"Máme řadu projektů, děláme rozvojové semináře v Asii, Jižní Americe, Africe, nesoustředíme se jen na Evropu. Výhodou florbalu je, že se může hrát na všech kontinentech," dodal Šuman.