K tragédii došlo poblíž dominanty města Union Station. Výstřely se ozvaly ve chvíli, kdy v ulicích probíhaly bujaré oslavy Chiefs s fanoušky po triumfu v Super Bowlu. Incident se odehrál na závěr průvodu nedaleko prostranství, na kterém se před pódiem shromáždily davy lidí. Po střelbě vypukl chaos a lidé začali utíkat do bezpečí.

Postřeleno bylo 22 osob včetně nejméně osmi dětí. Sedm osob je v ohrožení života. Jedna žena útok nepřežila. Místní rozhlasová stanice KKFI identifikovala zabitou oběť jako Lisu Lopezovou, jednu z jejích diskžokejek a moderátorku pořadu Taste of Tejano.

„Je to obrovská tragédie. Něco takového bych v Kansas City nečekal,“ řekl starosta města Quinton Lucas. Útok dosoudil i americký prezident Joe Biden.

Hrdina z davu

Ozbrojeného útočníka zastavil fanoušek Paul Contreras z Omahy. „Slyšel jsem, jak někdo křičí: Zastavte toho chlapa! Neměl jsem čas přemýšlet, ale jednal jsem instinktivně. Narazil jsem do něj zezadu. Neváhal jsem, prostě jsem to udělal," okomentoval svůj hrdinský čin.

Super Bowl nabídl velké drama.
Super Bowl byl opět rekordní. Cena za reklamu se vyšplhala do závratných výšin

Nikdo z hráčů a členů týmu Chiefs neutrpěl zranění. „Můžeme potvrdit, že všichni hráči, trenéři, realizační tým i jejich rodiny jsou v pořádku,“ uvedl klub. „Jsme hluboce zarmouceni tím, co se na konci oslav stalo. Oběti, jejich rodiny a celé Kansas City je v našich srdcích.“

Na oběti a pozůstalé myslí i rozehrávač Patrick Mahomes, který dovedl Chiefs k vítězství 25:22 po prodloužení nad San Franciscem a obhajobě titulu. „Modlím se za Kansas City,“ napsala na sociální sítě největší vězda NFL současnosti.