Prožila zatím svou životní sezonu. Zářila v Londýně, v kanadském Windsoru, v Riu… Osmá byla letos Svěcená na evropském šampionátu, opět výrazně posunula české rekordy, těsně za top ten byla dvakrát na mistrovství světa. A hlavně, sen si splnila účastí a sedmadvacátým místem na olympiádě.

Nejlepší česká motýlkářka měla v závěru roku velmi náročný program, kromě úspěchů na MS vylovila republikový šampionát. Teď už se ale těší na Vánoce. A na vanilkové rohlíčky.

Vánoce jsou za dveřmi. Kde je budete letos trávit?
Doma. Takže se na ně hodně těším (usmívá se).

Na chvilku si odpočinout od různých soustředění a závodů…
Ano.

Po olympiádě jste se nejvíce těšila na guláš od maminky. Určitě připravuje i skvělé štědrovečerní jídlo. Máte ráda tradičního kapra nebo si dáte něco jiného?
Kapra nejím, takže toho si nedám (směje se). Budu mít kuřecí řízek, ten je nejlepší. A salát.

A co cukroví? Dáte si? A jaké je vaše nej?
Miluji vanilkové rohlíčky, ty ochutnám určitě jako první. Moc se na ně těším.

Na chvilku zapomenete na životosprávu?
Ano, ale jen čtyřiadvacátého. Chci se i během Vánoc chodit udržovat do bazénu, tak to snad tak zle nedopadne (směje se).

Před pár dny jste přivezla z mistrovství republiky dvě zlaté medaile z vašich hlavních disciplín, navíc v doplňkových jste přidala stříbro a bronz. Spokojenost?
Určitě, s výsledky jsem spokojená.

Nepotrápila vás trochu únava? Přece jen se v Plzni plavalo hned po návratu ze světového šampionátu v Kanadě.
Byla jsem opravdu už dost unavená, navíc na mě dopadl ten časový posun. O to víc jsem ráda, že jsem to zvládla.

Vraťme se ale ještě o pár dní nazpět, na MS v krátkém bazénu ve Windsoru. Zaplavala jste tam dvě semifinále, dva národní rekordy a vybojovala dvanácté a třinácté místo.
Upřímně jsem nečekala až takové výsledky. Moc mě to potěšilo. Je to super. Mým cílem bylo se alespoň jednou dostat do semifinále. To jsem si splnila už na padesátce. A když se potom stovka motýl, moje hlavní disciplína, plavala až předposlední den, už jsem se cítila trochu unavená, už jsem ani sama moc nevěřila, že bych mohla něco zaplavat. Takže když jsem se po doplavání podívala na čas a bylo tam pod padesát osm vteřin, dost mě to překvapilo. Nemohla jsem uvěřit vlastním očím. Je to pro mě velká motivace do dalšího snažení, budu se moc snažit tyto výsledky obhájit i v létě na mistrovství světa v dlouhém bazénu v Budapešti.

Jste první Češka, která stovku motýl plavala pod padesát osm vteřin. Váš nový rekord má hodnotu 57.76, navíc jste v Kanadě zlepšila i národní rekord na motýlkářské padesátce, ten je nyní 26.09.
Ano, moc mě ty časy potěšily. Jak už jsem říkala, je to pro mě další motivace.

Už jste byla na řadě vrcholných podniků, zkuste trochu porovnávat. Jak na vás zapůsobila Kanada?
Strašně se mi tam líbilo a cítila jsem se tam fakt dobře. Byla jsem se podívat i v centru Windsoru a Detroitu, bylo to fajn. Tenhle šampionát hodnotím pozitivně ze všech směrů (usmívá se).

V této sezoně jste si také splnila jeden svůj velký sportovní sen. Podívala jste se na olympiádu. Jak ji s odstupem už několika měsíců hodnotíte?
Je to nejvíc. Splněný sen, nejvíc, co jsem zatím dosáhla. A s odstupem času jsem i s tím umístěním nakonec spokojená.

A s celou sezonou? Jen stručně. Osmá jste byla na ME, dvanáctá a třináctá na MS, sedmadvacátá na olympiádě, celkem čtyři zlaté máte letos z republikových šampionátů, desetkrát jste letos posunula hranice národních rekordů, naposledy právě v Kanadě.
Sezonu hodnotím velmi pozitivně. Nabrala jsem hodně zkušeností, to pro mě hodně znamená. Zlepšila jsem se. Výsledky jsou pro mě taky super, takže opravdu dobrá sezona podle mého.

V létě vás čeká mistrovství světa v dlouhém bazénu v Budapešti. Klapne to tam do finále?
Finále tam bude hodně moc těžké. Ale určitě budu bojovat o co nejlepší umístění, motivaci mám. A když tam zaplavu zase nějaké osobní rekordy, bude to fajn (usmívá se).