V základní části byl Sychra v první sérii stoprocentně úspěšný, v druhé z 25 střel minul jen jednou. Jahodová si připsala tři a šest chyb. Sychra ale následný rozstřel o poslední postupové místo do semifinále zvládl, v sezoně se mu to přitom povedlo poprvé. Předtím v něm neuspěl dvakrát na Světovém poháru ani v nedělní individuální soutěži v Baku.

V semifinálové skupině Sychra netrefil poslední tři holuby, celkem čtyřikrát chybovala také Jahodová a Češi skončili za týmy Francie a Itálie, která nakonec vybojovala zlato. O postup do medailových bojů je připravila jedna chyba.

"Mrzí to, byla to moje chyba. Stejná jako v neděli. Asi jsem měl strach z dvojstřelu na (stanovišti) pětce," řekl Sychra. "Hlavní bylo dostat se do finále, což se nám povedlo. Odmakali jsme to a užili si to, to je hlavní," uvedla Jahodová.

Dvojici Jindřich Dubový, Tereza Přibáňová se v týmové soutěži ve střelbě ze vzduchové pistole nedařilo, v kvalifikaci obsadili poslední 17. místo.

Badmintonisté nezaváhali

Úspěšně vstoupili do Evropských her badmintonisté. Šárka Křížková a Kateřina Tomalová v prvním zápase základní skupiny porazily chorvatskou dvojici 2:0, stejným poměrem setů zvítězili i Petr Koukal a Kristína Gavnholt ve dvouhrách.

"Pro nás je nezvyk hrát turnaj, který začíná ve skupinách. To jsem zažil jen na olympiádě v Londýně. Je to ale výhoda, protože kdyby se to nepovedlo, tak člověk má dva zápasy na nápravu. Navíc ze skupiny postupují dva," řekl Koukal ČTK. "Nezvyk je i hrát proti soupeři ze Srbska, protože na turnaje, na kterých se pohybuji, se takoví soupeři nedostanou. Volnější los je příjemný, ale na druhou stranu svazující," doplnil. Favoritem bude i v dalších zápasech ve skupině.

Spokojená se vstupem do her byla i Gavnholt, která na úvod porazila Italku Jeanine Cicogniniovou, žebříčkově nejvýše postavenou hráčku ve skupině. "Italka je trochu těžkopádnější, tak jsem ji chtěla rozhýbat. Myslím, že se mi podařilo taktiku dodržet," pochvalovala si Gavnholt, která měla po loňském MS problémy s kolenem a dlouho nehrála. "Vracím se teď na žebříčku zpět, kde jsem byla," řekla.

Evropské hry v Baku:

Badminton:

Muži:
Dvouhra - skupina E: Koukal (ČR) - Bjelan (Srb.) 2:0 (6, 13).
Čtyřhra - skupina A: Florián, Kopřiva (ČR) - A. Silva, R. Silva (Portug.) 2:0 (15, 18).  

Ženy:
Dvouhra - skupina G: Gavnholt (ČR) - Cicogniniová (It.) 2:0 (10, 6).
Čtyřhra - skupina C: Křížková, Tomalová (ČR) - Galeničová, Poznanovičová (Chorv.) 2:0 (17, 14).

Smíšená čtyřhra - skupina A: Mageeová, Magee - Bášová, Bitman (ČR) 2:1 (11, -19, 14).

Lukostřelba:

Muži:
Finále: Alvarino (Šp.) - Van den Berg (Niz.) 7:1,
o 3. místo: Prilepov (Běl.) - Naploszek (Pol.) 7:3.

Sportovní střelba:

Skeet - smíšená družstva:
Finále: Itálie - Kypr 30:29,
o 3. místo: Francie - Slovensko 28:25,
…v semifinále 6. ČR (Sychra, Jahodová).

Vzduchová puška - smíšená družstva:

Finále: Itálie - Dánsko 5:4,
o 3. místo: Rusko - Srbsko 5:3.

Vzduchová pistole - smíšená družstva:

Finále: Německo - Řecko 5:4,
o 3. místo: Rusko - Španělsko 5:4,
…v kvalifikaci 17. ČR (Dubový, Přibáňová).