Žádná Bystřice nad Pernštejnem jako před posledním světovým šampionátem. Závěrečné dostaveníčko reprezentantů proběhlo v příjemnější lokalitě. Z českých mrazů vyrazila reprezentace do Tenerife.

„Byl jsem jeden ze skeptiků. Přemýšlel jsem, jak to bude fungovat a jaký dopad může mít, že vlastně nebudeme dělat nic s hokejkou. Všechny pochybnosti však musím vzít zpátky. Florbal hrát umíme, za pár dní by se stejně nic nezměnilo. Na kempu jsme si mezi sebou utvořili pouto. Vyčistili jsme si hlavu a nabrali energii. Jsme připravení výborně fyzicky i mentálně,“ pochvaloval si útočník Patrik Dóža.

Podobná slova volil i trenér Petri Kettunen, který novinku se soustředěním v teple zavedl. „Tam jsme jeli jako skupina hráčů s českým pasem, zpátky jsme se vraceli jako národní tým. Jsem opravdu spokojený. Týmový duch může být naší velkou předností,“ uvedl.

S každým hráčem si finský kouč sedl a popovídal. „Se všemi jsem si řekl, jakou roli budou mít a co od nich čekáme. Všichni jsou připraveni, nikdo by neměl mít v hlavě žádné otazníky,“ prohlásil.

Nebezpečný start

Jasno už má o sestavě pro první zápas, v němž bude chytat vítkovický Lukáš Souček. „V dalších dnech uvidíme. Je důležité, aby zodpovědnost nebyla jen na pár hráčích. Musíme zapojit všechny, aby byli v turnajovém tempu,“ vysvětlil.

Češi odstartují šampionát v sobotu proti nepříjemným Němcům. „I když je úvodní zápas vždy ošidný, mužstvu důvěřuji. Mám z něj dobrý pocit. Věřím, že i díky podpoře fanoušků utkání zvládneme,“ řekl Kettunen.

Všichni zúčastnění už se těší na třaskavou domácí atmosféru. „Jsem pár let v zahraničí, takže je pro mě každá domácí akce zážitkem. My i fanoušci snad budeme na šampionát ještě dlouho vzpomínat,“ dodal kapitán Matěj Jendrišák.

Jsou však hráči na tlak připravení? „Rozhodně,“ odpověděl trenér Kettunen.