Zlato získala Američanka Gwen Jorgensenová, zlatá olympijská medailistka z Ria a letošní vítězka Světového poháru v Karlových Varech. Češka zaostala za zlatem jen o sedm sekund.

Zimovjanová se dostala v úplném závěru sezony do fantastické formy. Minulý týden obsadila v závodě SP v čínském Čcheng-tu páté místo, čímž dosáhla na svůj nejlepší výsledek v kariéře. A nyní ho ještě překonala.

Petra Kuříková vylepšila výsledek Terezy Zimovjanové
Triatlonistka Kuříková se zaskvěla čtvrtým místem. Získala klid pro olympiádu

„Tenhle rok byl šílený kvůli všem těm zraněním a nemocem, co jsem prodělala. Teď mám ale strašnou, strašnou, strašnou radost! Ani tomu nemůžu uvěřit! Loni jsem tu byla třicátá, tak jsem z toho výsledku umazala nulu,“ vzkázala ve svazové zprávě.

Závodilo se na distancích sprint triatlonu. Na start přitom nešla v ideálním rozpoložení. „Byla jsem skoro celou noc vzhůru, podařilo se mi usnout přibližně na tři hodiny. Navíc jsem dostala menstruaci. A ještě byla opravdu velká zima, přibližně deset stupňů, takže se plavalo v neoprenu,“ popsala.

Kvůli zimě necítila prsty u nohou

Po 750 metrech plavání šla z vody na 24. pozici, když na čelo ztratila 26 sekund. „Na kole jsme pak hodně pracovaly, abychom sjely první skupinu, což se nám naštěstí podařilo už na konci prvního ze tří okruhů,“ řekla Zimovjanové k dvacetikilometrovému cyklistickému úseku.

Stejně jako v Číně i tentokrát ji skvěle vyšlo druhé depo, po němž šla do vedení a před sebou měla pět kilometrů běhu.

Tereza Zimovjanová se v jihokorejském Tchongjongu vyhoupla na stupně vítězůTereza Zimovjanová se v jihokorejském Tchongjongu vyhoupla na stupně vítězůZdroj: triatlon.cz

„Při zastávce jsem kvůli zimě ani necítila prsty u nohou, nešly mi nazout boty, ale stejně jsme vybíhaly první s Japonkou Takahašiovou. Moc jsem nechápala, že jsem stále vepředu a pořád si říkala, že nás někdo musí předběhnout. Přibližně kilák před cílem přiběhla Američanka Jorgensenová. A Japonce se pak podařilo zrychlit,“ uvedla Zimovjanová.

Příští týden ji čeká poslední závod z asijské tour. O další úspěch bude bojovat na SP v japonském Mijazaki.