„Nazvali jsme to Černé peklo pro Bůďu. K prodeji budou trička a v první čtvrtině zápasů chystáme tichý protest. Nebudeme bubnovat, ani fandit. Pokusím se, aby se do toho zapojila celá hala,“ prozradil Deníku Josef Bára, jeden ze skalních fanoušků Válečníků.

„Názory fanoušků vnímám. Na své kroky mají plné právo. Já jen věřím, že nám nadále zachovají přízeň a budou nás podporovat po zbytek sezony. Budeme je potřebovat,“ řekl generální manažer BK ARMEX Děčín Lukáš Houser.

Olej do ohně tak trochu přililo i samotné město Děčín, které o víkendu vydalo prohlášení k odvolání Pavla Budínského. „Nezlobte se, tohle nebudu komentovat,“ dodal Houser.

Drtivá většina fanoušků stále nechápe, proč vůbec došlo k tak rychlému konci děčínské trenérské ikony. „Stále tomu nemůžeme uvěřit a doteď to vstřebáváme. Jedním slovem je to komedie. Vedení asi nečekalo, že se zvedne taková vlna nevole. A teď neví kudy kam a snaží se to prostě uhasit. Pravý důvod všeho neznáme. Proto tohle všechno, abychom se ten pravý důvod dozvěděli,“ zdůraznil Josef Bára, který se také vyjádřil k novému trenérovi Tomáši Greplovi. „Naší podporu si musí zasloužit. Musel si ale uvědomit, že nastupuje do pozice trenéra, který je tady ikonou. Výšku laťky tady Pavel Budínský nastavil hodně vysoko,“ dodal.

Fanoušci prý chystají poslat vedení BK ARMEX Děčín otevřený dopis. Před zápasem bude k dispozici asi 100 černých triček ve velikosti XXL a XXXL uni. Cena: 150,- Kč. Najdete je cca od 16 hodin na rohu Komenského náměstí a ul. Maroldova.

TRIČKO na zápas.Prohlášení vedení statutárního města Děčín k nečekanému pátečnímu odvolání Pavla Budínského, trenéra BK ARMEX Děčín:

„Při respektování rozhodnutí kompetentních a odpovědných představitelů BK ARMEX Děčín ukončit spolupráci s panem Pavlem Budínským považujeme toto překvapivé rozhodnutí za unáhlené a špatné. Věříme, že budeme mít osobní příležitost k setkání s Pavlem Budínským, abychom mu poděkovali za jeho dlouholetou práci pro děčínský basketbal a skvělou reprezentaci našeho města.“

Jaroslav Hrouda, primátor, Ing. Vladislav Raška, náměstek primátora , Václav Němeček, náměstek primátora