Snad každý tenisový nadšenec opěvoval v devadesátých letech minulého století umění a talent Petra Kordy. Vzpomínáte, že ano? Není divu, tento šikovný a charismatický chlapík si získal nespočet fanoušků napříč celým světem. Válel ve dvouhře i čtyřhře, v obou případech je vlastníkem grandslamových titulů. A k tomu přidal úchvatných dvacet triumfů na okruhu ATP. 

Jablko často nepadá daleko od stromu, a tak není žádným překvapením, že jeho ženou se stala Regina Kordová, rozená Rajchrtová. I ona zapsala velice hezkou stopu na tenisovém poli. Startovala mimo jiné na LOH 1988 v Soulu a ve světovém žebříčku WTA dosáhla na úctyhodné 26. místo.

Ruský tenista a světová šestka Andrej Rubljov prozradil, že přicestoval do Austrálie nakažený.
Hvězda šokovala. Do Austrálie mě pustili s covidem, tvrdí ruský tenista

Kariéru už sice dávno ukončili, ale jméno Korda z povědomí široké veřejnosti rozhodně nevymizelo. Ba naopak nyní sklízí ve světě sportu vskutku nevídaný obdiv. Jestli se někomu povede přivést na svět poklad, je bez pochyby výjimečným člověkem. Ale doručit rovnou tři? Tak to už je opravdový úkaz.  

Ale jak to manželé Kordovi vlastně dokázali? „Naučili jsme je mnoho sportů a oni si poté vybrali ty nejoblíbenější. Holky si ukázaly na golf, syn zase zvolil tenis. Navzájem se tlačí, ale vždy jsou tu pro sebe,“ prozrazuje hrdý otec. 

Sebastianův cíl? Dosáhnout toho, co táta

Správná výchova. Ano, to je oč tu běží. Mladá ptáčata se zkrátka vzhlédla v profesionálním přístupu k životu svých rodičů a rozhodla se vydat na stejnou dráhu. A zatím se jim daří doslova se vším všudy. Sebastian šokuje celý tenisový svět, děvčata pro změnu válí mezi golfistkami. 

Začněme však u syna Sebastiana. Sympatický blonďák má teprve jednadvacet let, ale ve společnosti tenisové smetánky je již delší dobou vítaným hostem. Ve světovém žebříčku se navíc vloni probojoval už do elitní padesátky a rovněž dosáhl na svůj první titul v rámci okruhu ATP. 

Novak Djokovič.
Rekordní titul pro Djokoviče? Bez očkování před ním budou padat závory

Poprvé dal o sobě hlasitě vědět na předloňském Roland Garros, kde se z kvalifikace překvapivě vyšplhal až do osmifinále hlavní soutěže. Jeho jméno rázem obletělo celý tenisový svět. Podobnou jízdu pak zopakoval i na uplynulém Wimbledonu, tam jej od vysněného postupu mezi osm nejlepších dělil jediný gem. 

Na čtyřiadvacet let starý úspěch svého otce chtěl nyní mladý Sebastian navázat právě v Austrálii. Tam, kde je jméno Korda už nějaký ten pátek velkým hitem. Mise však byla neúspěšná, ve třetím kole byl nad jeho síly španělský tenista Carreño-Busta. 

„Snad jednou zvládnu něco podobného, čeho dosáhl táta,“ líčí sebevědomě mladý talent. Nakročeno má opravdu slušně. Na velký grandslam si možná bude muset ještě chvíli počkat, ale loňský titul z italské Parmy je prvním signálem, že se s tímto Američanem s českými kořeny rozhodně musí počítat. 

„Určitě mě Sebi může překonat. Nejdůležitější však pro mě jakožto otce je, že ho tenis baví, že se každé ráno probudí s chutí se zlepšovat,“ řekl Korda starší. Plán optimistického Sebastiana je prý jasný: doručit domů dva grandslamové tituly, čímž by se definitivně usadil do královského křesla úspěšné sportovní rodinky. 

Pohádkový život golfových královen

Nyní se přesuňme do prostředí travnatých hřišť. Tam pro změnu dominují obě Kordovy dcery Jessica (28) a Nelly (23). První zmiňovaná se mezi elitou pohybuje již od roku 2010, pět let pak dokonce reprezentovala Česko. Ponechala si však americké občanství a úspěchy tak připisuje na stranu Spojených států. 

Na okruhu LPGA Tour zaznamenala již šest velkých triumfů, jenže to není zdaleka vše. Za svou kariéru si z hole vystřílela více než 6 milionů dolarů, v přepočtu asi 120 milionů korun. Pro českého fanouška zřejmě do očí bijící informace. V Kordovic rodince však již pomalu zarytý stereotyp.

Jiří Lehečka
Generace mladých se (zatím) učí. Lehečka, Forejtek či Macháč jsou však příslibem

Velká konkurence jí totiž vzniká v mladší sestře Nelly, která ve svých třiadvaceti letech zapisuje naprosto nepředstavitelné úspěchy. V minulém roce ovládla hned dva turnaje LPGA, na konci června přidala další triumf a díky tomu se dokonce stala první hráčkou světa. 

A svůj nejkrásnější rok dosavadní kariéry poté definitivně podepsala na letní olympiádě v Tokiu, kde Spojeným státům vybojovala zlatou medaili. „Získala téměř status legendy. Je úžasná, jsem přesvědčená o tom, že toho vyhraje mnohem víc,“ smekla pyšná sestra Jessica.

Během jediné sezony se tak z líhnoucího se talentu stala světová hvězda. Ale i přes všechnu tu slávu kolem sebe Nelly moc dobře ví, kdo si zaslouží ten největší obdiv. „Když jsem dole, vždycky jsou tady pro mě. Je to moje největší podpora,“ pronesla na adresu úspěšných rodičů. 

Geniální rodičovská medicína, nebo čistý zázrak z nebes? Ať už je to jakkoliv, tato rodinka je zkrátka opravdový unikát. A to nejlepší je možná teprve na cestě.