Domácí svěřenci trenéra Marka Michaliska podali poctivý, zodpovědný výkon a nakonec vydřeli první výhru. Zbývají tedy ještě dva krůčky. „Je to neskutečně důležitá výhra, hlavně pro naši hlavu. Museli jsme vyhrát, jinak bychom jeli do Plzně za stavu 0:2 a myslím, že dnes šlo vidět už od začátku, jak moc kluci chtějí a že si za tím šli,“ oddechl si trenér Michalisko po výhře 28:24.

Pochválil úroveň utkání, soupeře i atmosféru. „Je vidět, jak je to obrovsky vyrovnané. Plzeň nám odskočila v Plzni, my zase teď doma, a stejně se soupeř nevzdal a dotáhl se. Kluci na obou stranách bojují na maximum, pořád dřou. Podle mě jsme dnes viděli vynikající handbal v perfektní atmosféře, za kterou musíme poděkovat našim divákům. Dva tisíce lidí nás hnalo za výhrou, paráda,“ rozplýval se Michalisko.

Pro svůj tým měl slova chvály a uznání. „Ta série je tak vyrovnaná, že budou rozhodovat maličkosti, gólmani, srdce. My jsme dnes do utkání vložili to srdíčko celé, kluci zaslouží absolutorium, jak to odmakali. Nasazení bylo příkladné. Plzeň několikrát mířila do naší prázdné brány, dvakrát do míče skočil Solák. To jsou momenty, které mohou rozhodovat. Vydat se ze všech sil, takové to chtění uspět,“ burcuje trenér Baníku své svěřence před pokračováním série.

Napráskaná hala házené viděla ve středu výhru Karviné.

Tonar: Uvidíme, kdo bude psychicky odolnější

Plzeňský kouč Michal Tonar uznal, že Karviná si ve středu první bod v sérii zasloužila. „Rozhodlo to naše neproměňování ložených šancí plus rány přes celé hřiště při karvinské hře sedm na šest. Tam, kdybychom to trefovali, tak to má jiný průběh. Ale to jsou kdyby, Karviná byla dnes lepší a gratuluji jí k prvnímu bodu v sérii. Ta se teď přesouvá zase k nám a já věřím, že doma to zvládneme zase my,“ mínil po zápase.

Diváci si také mohli všimnout často nastřelených tyčí. V Plzni se to dělo hlavně Karviné, ve středu zase Západočechům. „Jasně, kdybychom netrefovali tyčky, tak bychom tady o čtyři určitě neprohráli. Ale ono to je dané i vývojem série. Čím se bude blížit konci, tím to bude nervóznější. Uvidíme, které družstvo bude nakonec psychicky odolnější. To podle mě rozhodne,“ domnívá se plzeňský kouč.

Vyrovnaná bitva se dá čekat i v dalším průběhu série. Dá se předpokládat, že si oba celky budou držet domácí prostředí a série se protáhne do rozhodujícího pátého utkání? „Zatím bych netipoval. Je to 1:1, po dalším zápase už bude mít někdo mečbol a zase nastane situace, kterou budou obě družstva muset nějak řešit. Možná to skončí čtvrtým, možná pátým zápasem. Já si hlavně myslím, že oba týmy jsou na tom výkonnostně stejně, takže rozhodují drobnosti. Oba se známe, není to první zápas, který jsme spolu odehráli. Ani před sezonou nedošlo v kádru obou týmů k dramatickým změnám, takže se nemáme čím překvapit. Opravdu rozhodnou individuální výkony hráčů v daném čase,“ konstatoval Michal Tonar.